Ilmiy seminarning birinchi sonli majlisi bo'lib o'tdi
2018 yilning 20 avgust kuni O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.30.05.2018.Yu.67.01 raqamli ilmiy seminarning birinchi sonli majlisi bo'lib o'tdi.
Ilmiy seminar majlisida «12.00.07– Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qiluvchi organlar faoliyatini tashkil etish. Advokatura» ixtisosligi bo'yicha doktorant Abdurahmonxo'jaev Jamoliddin Xusanxon o'g'lining «O'zbekistonda sudyalar korpusini shakllantirishni takomillashtirish va ularni mustaqilligini ta'minlash» mavzusidagi dissertatsiya ishi (PhD) hamda doktorant Mirzaev Shuxrat Mashrabovichning «Mahalliy davlat hokimiyati organlarining huquqni  muhofaza qilish organlari muvofiqlashtirish va o'zaro hamkorligi sohasidagi faoliyatining tashkiliy-huquqiy asoslari» mavzusidagi dissertatsiya ishi (PhD) muhokama qilindi.
Professor-o'qituvchilar, izlanuvchilar va sohaga qiziquvchi boshqa shaxslar majlisda ishtirok etdilar. Dissertatsiya ishlari muhokamalari yakunida ilmiy seminar a'zolari tomonidan dissertatsiya ishini takomillashtirish yuzasidan tegishli taklif va tavsiyalar berildi.

Проведено первое заседание научного семинара
20 августа 2018 года было проведено первое заседание научного семинара при Научном совете по присвоению ученых степеней DSc.30.05.2018.Yu.67.01 при Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.
На заседании научного семинара были обсуждены диссертационные работы (PhD) по специальности «12.00.07– Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура» докторанта Абдурахмонхужаева Жамолиддина Хусанхон угли на тему «Совершенствования формирования судейского корпуса и обеспечение их независимости в Узбекистане» и докторанта Мирзаева Шухрата Машрабовича на тему «Организационно-правовые основы деятельности органов государственной власти на местах в сфере координации и взаимодействия правоохранительных органов».
На заседание участвовали профессорско-преподавательский состав Академии, соискатели и другие лица, интересующиеся данной сферой. По окончанию обсуждений членами научного семинара даны соответствующие рекомендации и предложения по совершенствованию диссертационных работ.