IHTT Sharqiy Yevropa va Markaziy Osiyo mamlakatlari uchun Koruptsiyaga qarshi kurashish tarmog'i ekspertlari bilan navbatdagi ishchi uchrashuvi bo'lib o'tdi
Joriy yilning 14 may kuni Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot tashkilotining Sharqiy Yevropa va Markaziy Osiyo mamlakatlari uchun Korruptsiyaga qarshi kurashish tarmog'i (IHTT Tarmog'i) ekspertlari bilan videokonferentsaloqa rejimida uchrashuv bo'lib o'tdi.
O'zbekiston tomonidan Bosh prokuratura Akademiyasi va Korruptsiyaga qarshi kurishish bo'yicha respublika idoralararo komissiyasining ekspert guruhi rahbariyati ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida pandemiya sharoitida Tarmoqning 2020 yil uchun rejasi hamda IHTT Tarmog'i Boshqaruv guruhining joriy yilning 28 may kuni o'tkazilishi rejalashtirilgan 25-majlisida ko'rib chiqiladigan boshqa masalalar muhokama qilib olindi.

Состоялась очередная рабочая встреча с экспертами Сети по борьбе с коррупцией для стран Восточной Европы и Центральной Азии ОЭСР
14 мая с.г. в режиме видеоконференцсвязи состоялась встреча с экспертами Сети по борьбе с коррупцией для стран Восточной Европы и Центральной Азии Организации экономического сотрудничества и развития (АКС ОЭСР).
С узбекской стороны во встрече приняли участие руководство Академии Генеральной прокуратуры и экспертной группы Республиканской межведомственной комиссии по противодействию коррупции.
В ходе встречи состоялось обсуждение плана работы Сети на 2020 год в условиях пандемии, а также другие вопросы, которые будут рассмотрены на предстоящем 25-ом заседании Руководящей группы Сети АКС, запланированном к проведению 28 мая т.г.