Mustaqil izlanuvchilikka qabul uchun tanlov bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida joriy yilning 1-choragi uchun mustaqil izlanuvchilikka qabul qilish bo‘yicha talabgorlar bilan suhbat o‘tkazildi.
Suhbatda komissiya a’zolari tomonidan talabgorlarga mamlakatimizda sud-huquq sohasida amalga oshirilayotgan islohotlarning mazmun-mohiyati, talabgorlarning ilmiy ish bo‘yicha ko‘nikmalari, tadqiqot mavzularining dolzarbligi va ahamiyati haqida savollar berildi.
Mustaqil izlanuvchilikka qabul qilish yuzasidan tanlov yakuni bo‘yicha tegishli qaror qabul qilindi.

The selection process for independent researchers has been completed
Interviews were conducted with applicants for admission to independent research for the first stage of the current year at  the  Law Enforcement Academy of Republic of Uzbekistan.
During the interviews, members of the commission asked the applicants about the content and significance of reforms being implemented in the field of justice and law in our country, the scientific interests of the applicants, the relevance and importance of research topics.
A decision on the selection process for admission to independent research was made based on the results of the selection process.