Huquqni muhofaza qilish akademiyasi talabalarining kasbiy tayyorgarligi bo‘yicha bilim, ko‘nikma va malakalarini shakllantirish va rivojlantirish maqsadida O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlar akademiyasining harbiy xizmatchisi podpolkovnik F.A.Abdurazakov ishtirokida bakalavriatning 1-bosqich talabalari bilan “Harbiy-vatanparvarlik tayyorgarligi” moduli doirasida “Otish tayyorgarligi” fani bo‘yicha amaliy master-klass mashg‘ulotlari o‘tkazildi.
Mashg‘ulotlar mobaynida talabalar “O‘qotar qurollardan otish qoidalari” mavzusi doirasida o‘q otishning vazifasi, uning mohiyati va bajarish ketma-ketligi, o‘q uzishning mohiyati, usullari va turlari, har qanday og‘ir sharoitlarda hamda harakatlanuvchi nishonlarga qarata o‘q otish qoidalari bo‘yicha bilim va amaliy ko‘nikmalarga ega bo‘lishdilar.
Mutaxasis tomonidan talabalarga otish asoslari va qoidalari hamda shular kabi boshqa ularni qiziqtirgan savollar bafurja tushuntirib berildi.

Practical workshops within the framework of the module "Military-patriotic training"
In order to form and develop knowledge, skills and professional training among students of the Law Enforcement Academy practical master classes are held within the framework of the module "Military-patriotic training" on the subject of "Fire training" for the 1st year of the bachelor's degree with the participation of Lieutenant Colonel A.F.Abdurazakov, a serviceman of the Academy of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan.
During the classes, students within the framework of the topic: "Rules of shooting from firearms" gained knowledge about the tasks of shooting, its essence and sequence of execution, the nature, methods and types of shooting, determining the initial settings when shooting under normal conditions, and also developed practical skills on the rules of firing in various conditions, shooting at moving targets.
The specialist comprehensively explained the basics and rules of shooting, students received answers to their questions on the topics covered.