Jinoyatlarni tergov qilish bo‘yicha malaka oshirishga ko‘mak ko‘rsatish xalqaro dasturi (ICITAP) vakillari bilan uchrashuv
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Akademiya rahbariyatining AQSH Adliya departamenti Jinoyatlarni tergov qilish bo‘yicha malaka oshirishga ko‘maklashish xalqaro dasturi (ICITAP) vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda tomonlar mazkur dastur doirasida prokuratura va tergov organlari xodimlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirish, shuningdek ularning bilim, ko‘nikma va ilmiy-amaliy salohiyatlarini oshirishda hamkorlik qilish loyihalarini muhokama qilishdi.

Встреча с представителями Международной программы содействия профессиональный подготовке в области уголовных расследований (ICITAP)
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялась рабочая встреча руководства Академии с представителями Международной программы содействия профессиональный подготовке в области уголовных расследований (ICITAP) Департамента юстиции США.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы реализации совместных проектов в сфере подготовки, переподготовки и повышения квалификации, развития научно-практического потенциала и компетенций прокурорско-следственных кадров в рамках данной программы.