Akademiya bakalavriatining “PROKURORLIK FAOLIYATI” yo‘nalishiga qabul davom etmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 28 noyabrdagi “Jinoyatlarni tergov qilish sohasida malakali kadrlarni tayyorlashning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi PF–257-son Farmoniga asosan O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2023/2024 o‘quv yilidan boshlab bakalavriatning “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha kadrlarni tayyorlash joriy etilgan.
Shunga ko‘ra, Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2024/2025 o‘quv yili uchun “Prokurorlik faoliyati” bakalavriat ta’lim yo‘nalishiga qabul boshlanganligi ma’lum qilinadi.
Akademiya bakalavriati “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalish bo‘yicha o‘qitish kunduzgi va sirtqi ta’lim yo‘nalishlarida o‘zbek va rus tillarida, davlat grantlari va to‘lov kontrakt asosida amalga oshiriladi.
“Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha o‘qishga qabul qilish tanlovida ishtirok etuvchi nomzodlar joriy yil 5 iyundan 25 iyunga qadar (25 iyun kuni ham) test sinovi topshirish uchun my.uzbmb.uz saytining “Oliy va professional ta’lim muassasalariga (2024-2025-o‘quv yili uchun)” bo‘linmasida “Yurisprudensiya” va “Chet tili” test sinovi topshiriladigan fanlar majmuasi, ta’lim tili va test topshirish hududini tanlash lozim.

Продолжается прием в бакалавриат Академии по направлению «ПРОКУРОРСКАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ»
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 28 ноября 2022 года № ПФ–257 «О внедрении качественно новой системы подготовки квалифицированных кадров в сфере расследования преступлений» с 2023/2024 учебного года в Правоохранительной академии осуществляется подготовка юридических кадров по направлению бакалавриата «Прокурорская деятельность».
В этой связи, стартовал прием в бакалавриат Правоохранительной академии по направлению «Прокурорская деятельность» на 2024/2025 учебный год.
Кандидатам, необходимо с 5 июня по 25 июня т.г. (включительно) необходимо в разделе «Прием в высшие и профессиональные образовательные учреждения (на 2024/2025 учебный год)» сайта my.uzbmb.uz выбрать блок предметов «Юриспруденция» и «Иностранный язык», по которым состоится тестирование, язык обучения и регион сдачи тестов.
Тестовые испытания будут проведены в июле-августе.
Также, кандидаты в разделе “Сертификат иностранного языка” могут загрузить соответствующий сертификат.