Akademiya bakalavriatining “PROKURORLIK FAOLIYATI” yo‘nalishiga qabul davom etmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 28 noyabrdagi “Jinoyatlarni tergov qilish sohasida malakali kadrlarni tayyorlashning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi PF–257-son Farmoniga asosan O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2023/2024 o‘quv yilidan boshlab bakalavriatning “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha kadrlarni tayyorlash joriy etilgan.
Shunga ko‘ra, Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2024/2025 o‘quv yili uchun “Prokurorlik faoliyati” bakalavriat ta’lim yo‘nalishiga qabul boshlanganligi ma’lum qilinadi.
Akademiya bakalavriati “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalish bo‘yicha o‘qitish kunduzgi va sirtqi ta’lim yo‘nalishlarida o‘zbek va rus tillarida, davlat grantlari va to‘lov kontrakt asosida amalga oshiriladi.
“Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha o‘qishga qabul qilish tanlovida ishtirok etuvchi nomzodlar joriy yil 5 iyundan 25 iyunga qadar (25 iyun kuni ham) test sinovi topshirish uchun my.uzbmb.uz saytining “Oliy va professional ta’lim muassasalariga (2024-2025-o‘quv yili uchun)” bo‘linmasida “Yurisprudensiya” va “Chet tili” test sinovi topshiriladigan fanlar majmuasi, ta’lim tili va test topshirish hududini tanlash lozim.

Admission to the Bachelor's degree of the Academy in the field of "PROSECUTORIAL ACTIVITY"
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated November 28, 2022 No. PF–257 "On the introduction of a qualitatively new system of training qualified personnel in the field of crime investigation", since the 2023/2024 academic year, the Law Enforcement Academy has been training legal personnel in the bachelor's degree "Prosecutorial activity".
In this regard, admission to the bachelor's degree of the Law Enforcement Academy in the direction of "Prosecutorial activity" for the 2024/2025 academic year has started.
The bachelor's degree in the Academy in the field of "Prosecutorial activity" is carried out in full-time and part-time education in Uzbek and Russian languages on state grants and on a fee-and-contract basis.
For candidates, it is necessary from June 5 to June 25 this year (inclusive) in the section "Admission to higher and professional educational institutions (for the 2024/2025 academic year)" of the website my.uzbmb.uz select the block of subjects "Jurisprudence" and "Foreign language" for which the test will take place, the language of instruction and the region of delivery tests.
The test tests will be conducted in July-August.
Also, candidates can download the corresponding certificate in the “Foreign Language Certificate” section.
Information about the entrance exams to the Bachelor's degree of the Law Enforcement Academy can be found on the official website (www.proacademy.uz), the official pages of the Academy on social networks: