Qirg‘iziston Respublikasi Bosh prokurorining Akademiyaga tashrifi
Joriy yilning 19 iyul kuni Qirg‘iziston Respublikasining Bosh prokurori M.Asanaliyev Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida mehmonga Akademiyaning tuzilmasi va asosiy faoliyat yo‘nalishlari, prokuratura organlari xodimlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirishni tashkil etish tizimi hamda o‘quv jarayoni to‘g‘risida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, mehmon Akademiyaning moddiy-texnik bazasi, tinglovchilar uchun o‘quv jarayonini tashkil etilishi, amaliy ko‘nikmalarni o‘zlashtirish bo‘yicha yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishtirildi.

Visit of the Prosecutor General of the Kyrgyz Republic
On July 19 of this year, the Prosecutor General of the Kyrgyz Republic, M. Asanaliev, visited the Law Enforcement Academy.
During the meeting, the guest was thoroughly informed about the structure and activities of the Academy, the system for organizing training, retraining, and advanced training for prosecutors, and the educational process.
During the visit, M. Asanaliev became acquainted with the material and technical base, the organization of the educational process for students, and the conditions created for acquiring practical skills.