Pensilvaniya universiteti vakili bilan uchrashuv
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Pensilvaniya universiteti (AQSH) xalqaro dasturlar bo‘yicha dekan o‘rinbosari Stiven Barns bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda tomonlar hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlari, qo‘shma dasturlarni amalga oshirish masalalarini muhokama qildilar.
O‘z navbatida, xorijiy mehmon Akademiya faoliyati, prokuratura va tergov organlari xodimlarini o‘qitish jarayoni, ta’limda qo‘llanilayotgan yangi pedagogik usullar va zamonaviy texnologiyalar, o‘quv infrastrukturasi hamda professor-o‘qituvchilar va tinglovchilarga yaratilgan sharoitlar bilan tanishtirildi.

Встреча с представителем университета штата Пенсильвании
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялась рабочая встреча с заместителем декана по международным программам Университета штата Пенсильвании (США) Стивеном Барнсом.
В ходе встречи стороны обсудили перспективные направления сотрудничества, а также вопросы реализации совместных программ.
В свою очередь, гость ознакомился с деятельностью Академии, процессом обучения сотрудников органов прокуратуры и следствия, новыми педагогическими методами и передовыми технологиями обучения, а также инфраструктурой и условиями, созданными для профессорско-преподавательского состава и слушателей Академии.