9 Dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kunini nishonlash uchun bag‘ishlangan tadbirlar dasturi doirasida Akademiyada O‘zbekiston yuridik oliy o‘quv yurtlarining magistratura tinglovchilari o‘rtasida BMTning korrupsiyaga qarshi kurashish konvensiyasi ishtirokchi-davlatlar konferensiyasi modeli formatida “BMTning korrupsiyaga qarshi kurashish konvensiyasini amalga oshirish mexanizmi: sharhning ikkinchi sikli” tadbiri o‘tkazilishi rejalashtirilmoqda.
Mazkur tadbir korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha xalqaro standartlar, strategiyalar va amaliyotni korrupsiyaga qarshi kurashishning diplomatiyasi, korrupsiyaga nisbatan murosasizlik madaniyatini takomillashtirish sohasidagi bilimlarni va kompetensiyalarni rivojlantirishga qaratilgan
Konferensiyada korrupsiyaga qarshi kurashish Konvensiyasining II bobi qoidalarini tahlil qilish va muhokama qilish, ularni milliy qonunchilikka tatbiq etish, shuningdek, bir necha xorijiy mamlakatlar tajribasiga e’tibor qaratiladi.
Bog‘lanish uchun info@proacademy.uz elektron pochta manziliga yoki (71) 202-04-96 (ichki 1916) telefon raqamiga murojaat qilishingiz mumkin.

Анонс Состоится Модель Конференции стран-участниц Конвенции ООН против коррупции
В рамках программы мероприятий, приуроченных к празднованию 9 декабря – Международного дня борьбы с коррупцией, в Академии планируется проведение мероприятия в формате модели Конференции государств-участников Конвенции Организации Объединенных Наций против коррупции «Механизм осуществления Конвенции ООН против коррупции: второй цикл обзора» среди слушателей магистратуры юридических ВУЗов Узбекистана.
Мероприятие направлено на развитие знаний, навыков и компетенций в сфере продвижения международных стандартов, стратегий и практики противодействия коррупции, антикоррупционной дипломатии, культуры нетерпимости к коррупции.
Конференция затронет анализ и обсуждение положений Главы II Конвенции против коррупции, их имплементации в национальное законодательство, а также опыт нескольких зарубежных стран.