Abduolimov Urinboy Xudoberdiyevichning yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Abduolimov Urinboy Xudoberdiyevichning “12.00.07 – Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi bo‘yicha “Prokuratura organlarining tashkiliy-huquqiy asoslarini takomillashtirish (O‘zbekiston va Turkiya misolida)” mavzusidagi yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 raqamli Ilmiy kengashning 2024 yil 19 dekabr kuni soat 14:30 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

О защите диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) Абдуолимова Уринбоя Худобердиевича
19 декабря 2024 года в 14:30 на заседании Научного совета DSc. 31/31.12. 2020.Yu.67.01 Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоится защита диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) Абдуолимова Уринбоя Худобердиевича на тему: «Совершенствование организационно-правовых основ органов прокуратуры (на примере Узбекистана и Турции)» по специальности «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура».