Abduolimov Urinboy Xudoberdiyevichning yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Abduolimov Urinboy Xudoberdiyevichning “12.00.07 – Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi bo‘yicha “Prokuratura organlarining tashkiliy-huquqiy asoslarini takomillashtirish (O‘zbekiston va Turkiya misolida)” mavzusidagi yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 raqamli Ilmiy kengashning 2024 yil 19 dekabr kuni soat 14:30 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

On the defense of the dissertation work for the degree of Doctor of Philosophy in legal sciences (PhD) by Abduolimov Urinboy Khudoberdievich
On December 19, 2024 at 14:30 at the meeting of the Scientific Council DSc. 31/31.12.2020.Yu.67.01 of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, will take place the defense of the dissertation work for the degree of Doctor of Philosophy in legal sciences (PhD) by Kuchkarov Zafarjon Kayumjon ugli on the topic: "Improving the organizational and legal basis of the prosecutor's office (in the case of Uzbekistan and Turkey)" in the specialty "12.00.07 - Judicial power. Prosecutor's supervision. Organization of law enforcement activities. Advocacy".