“Jasorat” muzeyiga tashrif
14-yanvar – “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan talabalarni harbiy-vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, Vatanga bo‘lgan muhabbat tuyg‘usini shakllantirish, mamlakatimizda har xil sohalarda, shu jumladan, mudofaa va xavfsizlik sohalarida ham olib borilayotgan keng ko‘lamli jarayonlarga daxldorlik tuyg‘ularini rivojlantirish maqsadida 1-kurs talabalari bilan navbatdagi ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi.
Talabalarning O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarining “Jasorat” davlat muzeyiga tashrifi amalga oshirildi.
Muzeyda yoshlar milliy armiyamizning tashkil topishi va shakllanishi tarixi, uning hozirgi kunga qadar rivojlanish bosqichlari, erishgan natijalari hamda xalqaro maydonda egallagan o‘rni va roli haqidagi ma’lumotlar bilan tanishdilar, shuningdek turli texnika, qurol-yarog‘ va maxsus vositalarni bevosita ko‘rdan kechirdilar.

Визит в музей «Мужества»
В рамках празднования 14 января – «Дня защитников Родины», в целях воспитания студентов в военно-патриотическом духе, формирования у них чувства любви к Родине, развития чувства сопричастности к масштабным процессам происходящих в нашей стране в различных сферах, в том числе в области обороны и безопасности со студентами 1-го курса проведено очередное духовно-просветительское мероприятие.
Организован визит студентов в Государственный музей Вооруженных Сил Республики Узбекистан «Мужество», где молодежь непосредственно ознакомилась историей создания и становления национальной армии, этапами ее развития до настоящего времени, достигнутыми результатами, а также информацией о занимаемом месте и роли в международной арене, в том числе различными видами техники, вооружения и специальных средств.
В интересах достижения вышеизложенных целей организация подобных мероприятий планируется на системной основе.