Akademiya bakalavriatiga qabul davom etmoqda
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatining “Tergov faoliyati” yo‘nalishiga 2025/2026 o‘quv yili uchun qabul davom etmoqda.
Bakalavriatga qabulni yuqori saviyada tashkil etish va mamlakatimizning barcha hududlari, jumladan, chekka hududlar aholisining ta’lim olish imkoniyatlaridan keng foydalanishini ta’minlash maqsadida Akademiya xodimlari tomonidan joylardagi prokuratura organlari bilan hamkorlikda bakalavriatning “Tergov faoliyati” yo‘nalishiga qabul bo‘yicha uchrashuv va seminarlar o‘tkazilmoqda.
Respublikamizning barcha hududlarida umumiy o‘rta va o‘rta maxsus ta’lim muassasalarining bitiruv sinf o‘quvchilarini qamrab olgan holda, Akademiyaning bakalavriat yo‘nalishiga qabul qilish tartibi, o‘qitishning o‘ziga xos xususiyatlari va afzalliklari, xalqaro standartlar va davr talablari asosida tashkil etilgan ta’lim jarayonlari xususida tushuntirish ishlari olib borilmoqda.

Продолжается прием в бакалавриат Академии
Продолжается прием в бакалавриат Правоохранительной академии по направлению «Следственная деятельность» на 2025/2026 учебный год.
В целях организации приема в бакалавриат на высоком уровне, обеспечения доступа к образовательным возможностям для жителей всех регионов страны, в том числе отдаленных районов, сотрудники Академии в сотрудничестве с местными органами прокуратуры проводят встречи и семинары по вопросам поступления в бакалавриат по направлению «Следственная деятельность».
Во всех регионах страны с охватом учащихся выпускных классов учреждений общего среднего и среднего специального образования проводятся мероприятия по информированию касательно порядка поступления в бакалавриат Академии, особенности и преимущества обучения в Академии, созданные возможности по обучению на основе международных стандартов и требований времени.