Indoneziya oliy ta’lim muassasalari vakillari bilan uchrashuv
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2025-yil Indoneziyaning oliy ta’lim muassasalari vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda Akademiya bilan Indoneziya universitetlari o‘rtasida hamkorlik aloqalarini kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar o‘zaro hamkorlikni yanada mustahkamlash, jumladan qo‘shma tadqiqotlarni amalga oshirish va ularning sifati va salmog‘ini oshirish, nufuzli xalqaro jurnallarda maqola chop etish, bu bo‘yicha seminarlar tashkil etish, ilmiy jurnallarni boshqarish faoliyatini takomillashtirish va xalqaro axborot bazalarida indeksatsiya qilish masalalarini muhokama qildilar.
O‘zaro muloqotda ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish va mustahkamlash, ilmiy-tadqiqot faoliyatini takomillashtirish hamda Akademiyaning ilmiy salohiyatini yuksaltirishga qaratilgan qator taklif va tashabbuslar ilgari surildi.

Встреча с представителями высших учебных заведений Индонезии
В Академии состоялась встреча с представителями высших учебных заведений Индонезии. В ходе встречи обсуждены вопросы расширения сотрудничества между Академией и университетами Индонезии.
Стороны обсудили вопросы укрепления взаимного сотрудничества, в том числе реализации совместных исследований, повышения качества и количества научных работ, публикации статей в авторитетных международных журналах, проведения семинаров по этим вопросам, совершенствования управления научными журналами и их индексирования в международных информационных базах данных.
В ходе диалога выдвинуты предложения и инициативы, направленные на развитие и укрепление двустороннего сотрудничества, совершенствование научно-исследовательской деятельности и повышение научного потенциала Академии.