“Bo‘lajak prokurorlar klubi”ga saralash imtihoni bo‘lib o‘tdi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Bosh prokuror tomonidan tashkil qilingan “Bo‘lajak prokurorlar klubi”ga rasmiy a’zolikka qabul qilish bo‘yicha saralash imtihoni bo‘lib o‘tdi.
Imtihon Bosh prokuratura Kadrlar boshqarmasi prokurorlari tomonidan klubga a’zo bo‘lish istagida bo‘lgan Akademiya bakalavriatining 1-2-kurs talabalari o‘rtasida o‘tkazildi.
Saralash jarayonida talabalarning huquqiy bilim va ko‘nikmalari baholanib, ularning prokuratura sohasidagi ishga bo‘lgan qiziqishi va imkoniyatlari aniqlandi.

A selection exam was held for the “Future Prosecutors Club”
At the Law Enforcement Academy, a selection exam was held for admission to the “Future prosecutors club”, organized at the initiative of the General prosecutor.
The exam was conducted by prosecutors from the Personnel department of the General prosecutor’s office among 1 and 2 year undergraduate students of the Academy who expressed their desire to become members of the club.
During the selection process, the students’ legal knowledge and skills were assessed, as well as their potential and interest in working in the prosecution authorities.