Rahbar faoliyatida boshqaruv psixologiyasi
Joriy yilning 19 noyabr kuni O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligida Bosh prokuratura Akademiyasining psixologik ta'minlash bo'limi xodimlari tomonidan “Rahbar faoliyatida boshqaruv psixologiyasi” mavzusidagi trening mashg'uloti o'tkazildi.
Mashg'ulotda vazirlikning kadrlar bilan ishlash va psixologik xizmatlarida faoliyat ko'rsatayotgan hamda boshqa mutasaddi xodimlar ishtirok etishdi.
Tadbir ishtirokchilari qiziqtirgan savollariga javob olishib, sohadagi muammolarni muhokama qilib, ularni hal qilish yo'li va usullari haqida fikr almashishdi.
O'tkazilgan trening natijalariga ko'ra kelgusida bu kabi tadbirlarni davom ettirishlari haqida kelishib olindi.

Психология управления в деятельности руководителя
19 ноября текущего года сотрудниками отдела психологического обеспечения Академии Генеральной прокуратуры в Министерстве внутренних дел Республики Узбекистан проведен тренинг “Психология управления в деятельности руководителя”.
В тренинге приняли участие сотрудники кадровой и психологической служб, а также другие ответственные работники министерства.
Участники мероприятия получили ответы на интересующие их вопросы, обсудили существующие в данной сфере проблемы и обменялись мнениями о нахождении путей их решения.
По результатам тренинга достигнута договоренность о продолжении проведения подобных мероприятий в дальнейшем.