Akademiyada BMTning Giyohvandlik va jinoyatchilik bo‘yicha boshqarmasi (UNODC) mintaqaviy vakolatxonasi rahbari o‘rinbosari A.Fedulov hamda Isroilning O‘zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi G.Lustig bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda xorijiy mehmonlarga Akademiya va uning asosiy faoliyat yo‘nalishlari haqida qisqacha ma’lumot berilib, hamkorlik istiqbollari, shu jumladan raqamli kriminalistika va ekspertiza, dalillarni to‘plash sohasida xodimlar bilim va salohiyatini oshirish, ta’lim bilan bog‘liq qo‘shma loyihalarni amalga oshirish, ilmiy tadbirlar tashkil qilish, xorijiy ekspertlarni jalb qilish masalalari muhokama qilindi.
Tashrif doirasida mehmonlar Akademiya infratuzilmasi va maxsus o‘quv xonalari bilan yaqindan tanishdilar.

Очередная встреча в Академии в рамках международного сотрудничества
В Академии состоялась встреча с заместителем руководителя регионального представительства Управления ООН по наркотикам и преступности (УНПООН) А. Федуловым и чрезвычайным и полномочным послом Израиля в Узбекистане Г.Лустигом.
В ходе встречи гостаям представлена краткая информация об Академии и основных направлениях ее деятельности, а также обсуждены перспективы сотрудничества, включая повышение потенциала в области цифровых доказательств, судебной экспертизы, сбора доказательств, реализацию совместных образовательных проектов, организацию научных мероприятий и привлечение иностранных экспертов.
В рамках визита гости также ознакомлены с инфраструктурой Академии и специализированными учебными аудиториями.