Akademiyada BMTning Giyohvandlik va jinoyatchilik bo‘yicha boshqarmasi (UNODC) mintaqaviy vakolatxonasi rahbari o‘rinbosari A.Fedulov hamda Isroilning O‘zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi G.Lustig bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda xorijiy mehmonlarga Akademiya va uning asosiy faoliyat yo‘nalishlari haqida qisqacha ma’lumot berilib, hamkorlik istiqbollari, shu jumladan raqamli kriminalistika va ekspertiza, dalillarni to‘plash sohasida xodimlar bilim va salohiyatini oshirish, ta’lim bilan bog‘liq qo‘shma loyihalarni amalga oshirish, ilmiy tadbirlar tashkil qilish, xorijiy ekspertlarni jalb qilish masalalari muhokama qilindi.
Tashrif doirasida mehmonlar Akademiya infratuzilmasi va maxsus o‘quv xonalari bilan yaqindan tanishdilar.

Next Meeting at the Academy within the Framework of International Cooperation
A meeting was held at the Academy with Mr. A. Fedulov, Deputy Head of the Regional Office of the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC), and Mr. G. Lustig, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Israel to Uzbekistan.
During the meeting, the foreign guests were provided with brief information about the Academy and its main areas of activity. The prospects for cooperation were discussed, including enhancing the knowledge and capacity of staff in the fields of digital forensics and expertise, collecting evidence, implementing joint educational projects, organizing scientific events, and involving foreign experts.
As part of the visit, the guests also became acquainted with the Academy's infrastructure and specialized training rooms.