K.X.Davletovaning yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Davletova Karomatjon Xudayberganovnaning “12.00.04-–Fuqarolik protsessual huquqi. Iqtisodiy protsessual huquqi. Hakamlik jarayoni va mediatsiya” ixtisosligi bo‘yicha “ Iqtisodiy sud ishlarini yuritishda axborot-texnologiyalarini qo‘llashning o‘ziga xos xususiyatlari” mavzusida yuridik-fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 raqamli Ilmiy kengashning 2025-yil 19-noyabr kuni soat 15.00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

О защите диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам К.Х.Давлетовой
19 ноября 2025 года в 15:00 на заседании Научного совета DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоится защита диссертационной работы Давлетовой Кароматжон Худайбергановны на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам по специальности «12.00.04 – Гражданское процессуальное право. Хозяйственное процессуальное право. Третейский процесс и медиация» на тему: «Особенности использования информационных технологий при экономическом судопроизводстве».