Ilm-fanda ilk qadamlar
Huquqni muhofaza qilish akademiyasining bakalavriat bosqichi 2-kurs talabasi Shirina Abdullayeva “Ilm-fan iftixori” ko‘rik-tanlovida "Fuqarolik ishlarini sudda ko‘rib chiqishda dalillarni taqdim etish" mavzusidagi ilmiy maqolasi bilan faol ishtirok etgani uchun "Ilm-fan iftixori" ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Bu e’tirof Akademiya talabalarining ilmiy izlanishlarga bo‘lgan qiziqishi va bilimga intilishi samarasidir.
Akademiya jamoasi talabamizni ushbu yutuq bilan muborakbod etadi hamda unga kelgusidagi ta’lim va ilmiy faoliyatida yangi muvaffaqiyatlar tilaydi.

Early steps in science
Shirina Abdullayeva, a second-year undergraduate student of the Law Enforcement Academy, was awarded the "Pride of Science" badge for her active participation in the "Pride of Science" competition with her scientific article on "Presentation of Evidence in the Consideration of Civil Cases in Court."
This recognition is the result of the interest of the Academy's students in scientific research and the pursuit of knowledge.
The Academy team congratulates our student on this achievement and wishes him new successes in his future educational and scientific activities.