Germaniyaning Xalqaro huquqiy hamkorlik jamg‘armasi (IRZ) bilan hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Germaniyaning Xalqaro huquqiy hamkorlik jamg‘armasi (IRZ) vakili D.Asatellayeva bilan ishchi uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar kelgusidagi hamkorlik rejalari, shuningdek, yaqin istiqboldagi o‘zaro hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlarini, jumladan, ehtimoliy qo‘shma tadbirlar hamda trening dasturlarini amalga oshirish masalalarini muhokama qildilar.
Amaliy yo‘naltirilgan hamkorlikni kengaytirish, tajriba almashish, shuningdek, ta’lim jarayoni va kadrlarni kasbiy tayyorlash tizimiga zamonaviy yondashuvlarni joriy etish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar hamkorlikni izchil mustahkamlashga o‘zaro qiziqish bildirib, o‘zaro manfaatli sohalarda hamkorlikni yanada rivojlantirishga tayyor ekanliklarini tasdiqladilar.

Prospects for cooperation with the German Foundation for International Legal Cooperation (IRZ) were discussed
A working meeting was held at the Law Enforcement Academy with D. Asatellaeva, a representative of the German Foundation for International Legal Cooperation (IRZ).
During the meeting, the parties discussed plans for further cooperation, as well as priority areas of interaction in the near future, including the implementation of possible joint events and training programs.
Special attention was paid to expanding practical cooperation, exchanging experience, as well as introducing modern approaches to the educational process and the system of professional training of personnel.
Following the meeting, the parties expressed mutual interest in consistently strengthening cooperation and confirmed their readiness to further develop cooperation in areas of mutual interest.