Turkiyaning O'zbekistondagi hamkorlik va muvofiqlashtirish agentligi (TIKA) rahbari bilan uchrashuv
2019 yilning 24 yanvar kuni Bosh prokuratura Akademiyasida Turkiyaning O'zbekistondagi hamkorlik va muvofiqlashtirish agentligi rahbari A.Chaglar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Agentlik rahbariyati Akademiyaning prokuratura organlari xodimlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish tizimini takomillashtirish bilan bog'liq bo'lgan faoliyati yuzasidan xabardor qilindilar.
Uchrashuv yakunida tomonlar investorlarning huquqlarini ta'minlash, huquqbuzarliklar va korruptsiyani oldini olish sohalarida tajriba va innovatsiyalar almashish asosida uzoq muddatli hamkorlik o'rnatishga kelishib olishdi.

Встреча с главой представительства Турецкого агентства по сотрудничеству и координации в Узбекистане (TIKA)
24 января 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры организована встреча с главой представительства Турецкого агентства по сотрудничеству и координации в Узбекистане А.Чаглар.
Турецкая сторона была проинформирована о деятельности Академии по совершенствованию системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников органов прокуратуры.
По итогам встречи, стороны выразили готовность установить долгосрочное сотрудничество на основе обмена опытом и инновациями в сфере обеспечения прав инвесторов, ранней превенции правонарушений и коррупции.