Maksudov Xushnur Xurshedovichning yuridik fanlar bo’yicha falsafa doktori (PhD)  dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Maksudov Xushnur Xurshedovichning “12.00.07 – Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi doirasida yuridik fanlar bo’yicha falsafa doktori (PhD)  ilmiy darajasini olish uchun “Giyohvandlik vositalari bilan qonunga xilof ravishda muomala qilishga qarshi kurashish sohasida qonunchilik ijrosi ustidan prokuror nazoratini takomillashtirish” mavzusidagi dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi DSc.24/2025.17.12.Yu.01.01 raqamli Ilmiy kengashning 2026-yil 12-avgust kuni soat 14:30 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

On the defense of the dissertation work for the degree of Doctor of Philosophy in legal sciences (PhD) by Maksudov Khushnur Khurshedovich
The dissertation defense of Maksudov Khushnur Khurshedovich for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Law under the specialty 12.00.07 – Judicial Power. Prosecutorial Supervision. Organization of Law Enforcement Activity. Advocacy, on the topic: "Improving prosecutorial supervision over the implementation of legislation in the field of combating illicit drug trafficking" will take place on August 12, 2026, at 14:30 at the meeting of the Scientific Council No. DSc.24/2025.17.12.Yu.01.01 at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.