Maksudov Xushnur Xurshedovichning yuridik fanlar bo’yicha falsafa doktori (PhD)  dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Maksudov Xushnur Xurshedovichning “12.00.07 – Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi doirasida yuridik fanlar bo’yicha falsafa doktori (PhD)  ilmiy darajasini olish uchun “Giyohvandlik vositalari bilan qonunga xilof ravishda muomala qilishga qarshi kurashish sohasida qonunchilik ijrosi ustidan prokuror nazoratini takomillashtirish” mavzusidagi dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi DSc.24/2025.17.12.Yu.01.01 raqamli Ilmiy kengashning 2026-yil 12-avgust kuni soat 14:30 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

О защите диссертации Максудова Хушнура Хуршедовича на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам
12 августа 2026 года в 14:30 на заседании Научнога совета DSc.24/2025.17.12.Yu.01.01 при Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоится защита диссертационной работы Максудова Хушнура Хуршедовича на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам по специальности «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура» на тему: «Совершенствование прокурорского надзора за исполнением законодательства в сфере борьбы с незаконным оборотом наркотических средств».