Bosh prokuraturasi Akademiyasi va Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti o'rtasida hamkorlik to'g'risidagi Memorandum imzolandi
2019 yilning 30 mart kuni Bosh prokuratura Akademiyasida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti bilan Bosh prokuratura Akademiyasi o'rtasida o'zaro hamkorlik Memorandum imzolandi.
Tadbirda Akademiya rahbariyati, professor-o'qituvchilari va tinlovchilar, shuningdek Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetining rahbariyati va vakillari ishtirok etishdi. Tomonlar o'quv jarayoniga ta'limning zamonaviy innovatsion shakl va usullarini joriy etish, o'zaro ilmiy-amaliy tajriba almashish, o'ta dolzarb muammolar yuzasidan tadqiqotlar o'tkazish, o'tkaziladigan mashg'ulot va tadbirlarga taraflarning professor-o'qituvchilarini faol jalb etish masalalarida hamkorlikni mustahkamlash istagini bildirdilar.

Подписан Меморандум о взаимопонимании между Академией Генеральной прокуратуры и Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий
30 марта 2019 года был подписан Меморандум о взаимопонимании между Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и Академией Генеральной прокуратуры.
В мероприятии приняли участие руководство, профессорско-преподавательский состав Академии, а также руководство и представители Ташкентского университета информационных технологий им. Мухаммада ал-Хоразмий.
Стороны выразили намерение усилить взаимодействие в сфере внедрения в образовательный процесс современных инновационных форм и методов обучения, обмена научным и практическим опытом, проведения исследований по внедрению современных информационных технологий, активного вовлечения преподавателей в совместные мероприятия.