amaliy va innovatsion tadqiq qilish hamda ilmiy xodimlarni tayyorlash markazi tomonidan “Yuridik fanlari bo'yicha doktorlik dissertatsiyalarini himoya qilish: Yaponiya tajribasi” mavzusiga bag'ishlangan seminar tashkil etildi.
Seminarda Bosh prokuratura Akademiyasining professor-o'qituvchilari, doktorantlari, mustaqil izlanuvchilari va faoliyati ilmiy tadqiqot bilan aloqador xodimlar qatnashdi. Seminarda Yaponiyaning Nagoya universiteti yuridik fakulteti dotsenti Aziz Ismatov ma'ruza qildi.
Ma'ruzachi tomonidan ilmiy ishni tayyorlash bo'yicha Yaponiya tajribasi va dissertatsiya himoyasining ayrim xususiyatlari, shuningdek ilmiy tadqiqot ishlarini amalga oshirish talablari kabi bir qator masalalar bo'yicha batafsil ma'lumot berildi.

Как защитить докторскую диссертацию: опыт Японии
24 апреля текущего года Центром научно-прикладных и инновационных исследований правовых проблем и подготовки научных кадров Академии Генеральной прокуратуры организован семинар на тему: «Защита докторских диссертаций по юридическим наукам: опыт Японии».
В семинаре приняли участие профессорско-преподавательский состав Академии Генеральной прокуратуры, докторанты, самостоятельные соискатели и работники, чья деятельность связана с научными исследованиями. В работе семинара с докладом выступил доцент юридического факультета Нагойского университета (Япония) Азиз Исматов.
Лектором подробно освещен японский опыт по подготовке научной работы и некоторые особенности защиты диссертаций, а также ряд вопросов о требованиях к научному исследованию.