Ilm va ma'rifat – taraqqiyot garovi
2020 yil 13 mart kuni Bosh prokuratura Akademiyasida Huquqiy muammolarni ilmiy-amaliy va innovatsion tadqiq qilish hamda ilmiy xodimlarni tayyorlash markazi tomonidan ilm, ma'rifat va raqamli iqtisodiyotni rivojlantirish yiliga bag'ishlangan “Dissertatsiyaning kirish qismini rasmiylashtirish: talab va tavsiyalar” mavzusida ilmiy seminar o'tkazildi.
Seminarda Bosh prokuratura Akademiyasi professor-o'qituvchilari, doktorantlar va mustaqil izlanuvchilar qatnashdi. Seminarda Iqtisodiy jinoyatlarga va jinoiy daromadlarni legallashtirishga qarshi kurashishni tashkil etish kafedrasi dotsenti V.Karimov ma'ruza qildi.
Ma'ruzachi tomonidan dissertatsiyaning kirish qismini rasmiylashtirish bo'yicha batafsil ma'lumot berildi. Tadbir bahs-munozaralarga boy tarzda o'tib, ishtirokchilar o'zlarining qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

Наука и просвещение – залог прогресса
13 марта 2020 года в Академии Генеральной прокуратуры Центром научно-прикладных и инновационных исследований правовых проблем и подготовки научных кадров проведен научный семинар на тему “Оформление вводной части диссертации: требования и рекомендации”, приуроченный к году развития науки, просвещения и цифровой экономики.
В работе семинара участвовали профессора-преподаватели Академии, докторанты и самостоятельные соискатели. На семинаре с докладом выступил доцент кафедры организации борьбы с экономическими преступлениями и легализацией доходов, полученных преступным путем В.Каримов.
Лектором были подробно освещены вопросы оформления вводной части диссертации. В ходе семинара участиники получили ответы на все интересующие их вопросы.