Bosh prokuratura Akademiyasida Bosh prokuror tomonidan ta'lim jarayonining prokuratura organlari kasbiy faoliyati bilan uzviy bog'liqligini ta'minlashga oid belgilangan vazifalar ijrosi doirasida prokuratura organlarining sudlarda prokuror vakolatini ta'minlash yo'nalishida xizmat faoliyatini olib borayotgan xodimlarning navbatdagi guruhi uchun malaka oshirish kursi boshlandi.
Ushbu malaka oshirish kursi masofaviy ta'lim asosida amalga oshirilib, qayta aloqa mexanizmlari vositasida aniqlangan tinglovchilar ehtiyojlarini inobatga olgan holda tashkil etilgan.
Kurs dasturi prokuratura faoliyatining umumiy masalalari, shuningdek jinoyat, fuqarolik ishlari bo'yicha sudlarda, iqtisodiy va ma'muriy sudlarda prokuror vakolatini ta'minlash masalalariga oid o'quv mashg'ulotlaridan tarkib topgan bo'lib, xodimlarning prokurorlik faoliyatining ushbu yo'nalishlaridagi nazariy bilim va ko'nikmalarini mustahkamlashga yo'naltirilgan.
O'quv mashg'ulotlari Akademiya professor-o'qituvchilari tomonidan prokurorlik amaliyotiga oid dolzarb masalalar bo'yicha ishlab chiqilgan elektron shakldagi mul`timedia o'quv materiallari asosida o'tkaziladi.
Malaka oshirish kursi o'quv dasturining o'tkazilish tartibi hamda amaliy topshiriqlarni bajarish qoidalari yuzasidan tinglovchilarga videokonferentsaloqa vositasida tushuntirishlar berildi. Tinglovchilarning Akademiya bilan uzluksiz aloqada bo'lish imkoniyatlarini ta'minlash choralari ko'rildi.

Очередные курсы повышения квалификации сотрудников прокуратуры
В Академии Генеральной прокуратуры стартовал курс повышения квалификации с участием очередной группы сотрудников органов прокуратуры, осуществляющих деятельность по направлению обеспечения полномочий прокурора в судах, организованный во исполнение поручений Генерального прокурора по обеспечению тесной взаимосвязи учебного процесса с профессиональной деятельностью органов прокуратуры.
Настоящий курс повышения квалификации проводится в формате дистанционного обучения и организован с учетом потребностей слушателей, выявленных с применением механизмов обратной связи.
Программа курса состоит из учебных занятий по общим вопросам прокурорской деятельности, а также обеспечения полномочий прокурора в судах по уголовным, гражданским делам, в экономических и административных судах, направленных на укрепление знаний и навыков слушателей в указанных направлениях.
Учебные занятия проводятся с применением мультимедийного учебного контента, разработанного профессорско-преподавательским составом Академии в электронном формате по актуальным вопросам прокурорской практики.
Порядок прохождения курса и правила выполнения практических задач разъяснены слушателям посредством видеоконференцсвязи. Приняты соответствующие организационные меры по обеспечению непрерывной связи слушателей с Академией.