Konstitutsiya – bosh qomusimiz
O'zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 27 yilligini keng nishonlash hamda O'zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qo'riqlash bosh boshqarmasi Toshkent shahar Qo'riqlash boshqarmasi xodimlarining Konstitutsiyaga oid bilimlarini oshirish maqsadida joriy yilning 7 dekabr kuni O'zbek milliy akademik drama teatri binosida “Konstitutsiya – bosh qomusimiz” mavzusida tadbir bo'lib o'tdi.
Tadbirda Bosh prokuratura Akademiyasi markaz boshlig'i, yuridik fanlar doktori, professor M.M.Mamasiddiqov, Sud`yalar oliy kengashi huzuridagi Sud`yalar oliy maktabi vakili, sud`ya O.A.Xasanovlar “O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi – mamlakatimiz mudofaa va xavfsizligini ta'minlash garovi”, “Konstitutsiya xalqimiz siyosiy-huquqiy donoligi va tafakkuri mahsuli” mavzularida ma'ruza bilan ishtirok etdilar.

Конституция – наш основной закон
7 декабря 2019 года в здании Узбекского национального академического драматического театра состоялось мероприятие, приуроченное к 27-ой годовщине принятия Конституции Республики Узбекистан на тему: «Конституция – наш основной закон», с участием сотрудников управления Охраны города Ташкента Главного управления охраны Национальной гвардии Республики Узбекистан.
В ходе мероприятия начальник центра Академии Генеральной прокуратуры, доктор юридических наук, профессор М.М.Мамасиддиков и представитель Высшей школы судей при Высшем совете судей, судья О.А.Хасанов выступили с докладами на темы: «Конституция Республики Узбекистан – гарант обеспечения обороны и безопасности страны», а также «Конституция – воплощение политико-правового сознания и мудрости нашего народа».