nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi bo'yicha
magistr darajasi yoki oliy ma'lumot (mutaxassislik dasturlari bo'yicha) to'g'risidagi diplomga ega bo'lish;
falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun dissertatsiya tadqiqoti asosini tashkil qilishi mumkin bo'lgan muayyan ilmiy natijalarga, shu jumladan, ilmiy jurnallar va nashrlarda chop etilgan kamida bitta ilmiy maqolaga hamda ilmiy-amaliy konferentsiyalar, seminarlarda, tegishli ilmiy yo'nalishlar bo'yicha ilmiy ishlar to'plamlarida kamida ikkita tezisga ega bo'lish.
Tayanch doktoranturada o'qishga talabgorlar Bosh prokuratura Akademiyasiga quyidagi hujjatlarni taqdim etadilar:
ariza;
qisqacha biografik ma'lumotnoma;
mehnat daftarchasining belgilangan tartibda tasdiqlangan nusxasi (ishlayotgan talabgorlar uchun);
oliy ta'lim muassasasi magistraturasi diplomi yoki oliy ma'lumot (mutaxassislik dasturlari bo'yicha) to'g'risidagi diplom nusxasi;
nashr etilgan ilmiy ishlar ro'yxati, shuningdek ularning nusxalari.
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Davlat stipendiyasi sohiblari tegishli hujjat nusxasini taqdim etadilar.
Hujjatlar Bosh prokuratura Akademiyasi qabul komissiyasi tomonidan 15 sentyabrdan 15 oktyabrgacha bo'lgan davrda qabul qilinadi.
Eslatma: Talabgorlar uchun tanlovda ishtirok etish talablari va topshiriladigan hujjatlar ro'yxati Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 22 maydagi 304-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Oliy o'quv yurtidan keyingi ta'lim to'g'risida”gi Nizomda batafsil ko'rsatilgan.
Tayanch doktoranturada o'qishga kiruvchi talabgorlar O'zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligining phd.mininnovation.uz saytida hujjatlarini ro'yxatdan o'tkazishlari talab etiladi.

РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
Лица, поступающие в базовую докторантуру на соискание ученой степени доктора философии (PhD), должны соответствовать следующим требованиям:
иметь степень магистра или диплом о высшем образовании (по программам специальности);
иметь определенные научные результаты, которые могут составить основу диссертационного исследования на соискание ученой степени доктора философии (PhD), в том числе минимум одну научную статью, опубликованную в научном журнале, и не менее двух тезисов в научно-практических конференциях, семинарах, сборниках научных трудов по соответствующим научным направлениям.
Претенденты, поступающие в базовую докторантуру, предоставляют следующие документы в Академию Генеральной прокуратуры:
заявление;
справку-объективку;
копию трудовой книжки, заверенную в установленном порядке (для работающих претендентов);
копию диплома магистра или диплома о высшем образовании (по программам специальности);
список опубликованных научных работ, а также их копии.
Обладатели Государственной стипендии Президента Республики Узбекистан предоставляют копию соответствующего документа.
Документы принимаются приемной комиссией Академии Генеральной прокуратуры с 15 сентября по 15 октября с.г.
Памятка: Требования к кандидатам для участия в конкурсе и перечень сдаваемых документов подробно указаны в Положении о послевузовском образовании, утвержденном Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22.05.2017 г. № 304.
Претенденты, поступающие в базовую докторантуру должны пройти регистрацию документов на сайте Министерства инновационного развития Республики Узбекистан phd.mininnovation.uz.