“EL-YURT UMIDI” JAMG'ARMASI DIREKTORI BILAN UCHRASHUV
2019 yil 4 oktyabr kuni Bosh prokuratura Akademiyasida O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi «El-yurt umidi» jamg'armasi direktori A.SH. Bekmurodov bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda “El-yurt umidi” jamg'armasining maqsad va vazifalari, istiqboldagi rejalari hamda olib borayotgan keng ko'lamli ishlari xususida aytib o'tildi.
Shuningdek, jamg'arma tomonidan chet elda malaka oshirish, stajirovka o'tash, magistratura va doktorantura yo'nalishlari bo'yicha vazirliklar va idoralar, mahalliy davlat boshqaruvi organlari mutaxassis-kadrlari uchun tashkil etiladigan stipendiya tanlovi to'g'risida so'z bordi.
Tadbir davomida chet elda malaka oshirish yo'nalishi bo'yicha jamg'arma tomonidan tashkil etilgan tanlovda Akademiyaning 3 nafar xodimi g'olib deb topilganligi va chet davlatlarda malaka oshirish imkoniyatini qo'lga kiritganligi alohida ta'kidlab o'tildi.
Tadbir yakunida joriy yilning oktyabr` oyida jamg'arma tomonidan e'lon qilinadigan navbatdagi tanlovida prokuratura organlari xodimlarining faol ishtirok etishiga ishonch bildirildi.

Встреча с директором Фонда «Эл-юрт умиди»
4 октября с.г. в Академии Генеральной прокуратуры состоялась встреча с директором Фонда «Эл-юрт умиди» при Кабинете Министров Республики Узбекистан А.Ш.Бекмуродовым.
В ходе встречи представлена информация о целях и задачах, осуществляемой широкомасштабной работе, а также перспективах развития Фонда «Эл-юрт умиди».
Также, обсуждены вопросы организации стипендиальных конкурсов для направления сотрудников государственных органов и организаций на курсы по повышению квалификации, стажировки, а также обучение по программам магистратуры и докторантуры в зарубежные страны.
На мероприятии было отмечено, что 3 сотрудника Академии одержали победу в объявленном конкурсе и получили возможность пройти курсы по повышению квалификации в зарубежных странах.
По итогам встречи выражена уверенность в активном участии сотрудников органов прокуратуры в очередном конкурсе Фонда, объявляемом в октябре текущего года.