BMTning inson huquqlari bo'yicha Oliy komissari Boshqarmasining Markaziy Osiyodagi mintaqaviy vakili bilan uchrashuv
2019 yil 10 oktyabr kuni Bosh prokuratura Akademiyasi rahbariyati BMTning inson huquqlari bo'yicha Oliy komissari Boshqarmasining Markaziy Osiyodagi mintaqaviy vakili Rishard Komenda bilan uchrashuv o'tkazdi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilar inson huquqlari bo'yicha o'quv kurslarini ishlab chiqish va joriy etish, ta'lim video va o'quv-uslubiy materiallarni tayyorlash, masofaviy va klinik ta'limni rivojlantirish bo'yicha o'zaro hamkorlik istiqbollarini muhokama qildilar.
Uchrashuv yakunida tomonlar o'zaro qiziqtirgan sohalarda hamkorlikni rivojlantirishga rozilik bildirdilar.

Встреча с региональным представителем Управления Верховного комиссара ООН по правам человека в Центральной Азии
10 октября 2019 года проведена встреча руководства Академии Генеральной прокуратуры с региональным представителем Управления Верховного комиссара ООН по правам человека в Центральной Азии Ришардом Комендой.
В ходе встречи участники обсудили перспективы взаимодействия по разработке и внедрению учебных курсов по правам человека, подготовке образовательных видео и учебно-методических материалов, развитию дистанционного и клинического обучения.
По итогам встречи стороны выразили согласие на развитие сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес.