Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan respublika prokuratura organlarining sudlarda prokuror vakolatini ta'minlash yo'nalishida xizmat qilayotgan tezkor xodimlari uchun tashkil etilgan maxsus masofaviy malaka oshirish o'quv kursining navbatdagi guruhi uchun o'quv jarayoni yakunlandi.
Davomiyligi 144 soat bo'lgan mazkur masofaviy kurs o'quv mashg'ulotlari joriy yilning 9 martidan 12 iyun kuniga qadar masofaviy ta'limning “4+0” tizimi asosida tinglovchilar uchun asosiy ish joyidan ajralmagan holda o'tkazildi.
O'quv kursi davomida xodimlar tomonidan prokuratura faoliyatining umumiy masalalari, shuningdek fuqarolik, jinoyat ishlari bo'yicha sudlarda, iqtisodiy va ma'muriy sudlarda prokuror vakolatini ta'minlash yo'nalishlaridagi nazariy bilim va ko'nikmalarini mustahkamlashga qaratilgan mavzular, tegishli manbalar o'zlashtirib borilib, testlar, muammoli vaziyatlar va kazuslar yechimida ishtirok etildi.
Masofaviy malaka oshirish kursining yakunida online tarzidagi imtihon o'tkazildi. Imtihon yakunlari bo'yicha xodimlarga belgilangan tartibdagi sertifikatlar topshirildi.

Завершен дистанционный курс повышения квалификации для очередной группы сотрудников органов прокуратуры
Завершился учебный процесс для очередной группы слушателей специального дистанционного курса повышения квалификации сотрудников по направлениям обеспечения полномочий прокурора в судах, организованного Академией Генеральной прокуратуры.
Занятия продолжительностью 144 часа проведены в период с 9 марта по 12 июня т.г. в формате дистанционного обучения по системе «4+0» без отрыва от основного места работы слушателей.
В процессе обучения сотрудниками изучены соответствующие источники и темы, направленные на закрепление их знаний по общим вопросам прокурорской деятельности, а также по линии гражданского, уголовного, экономического и административного судопроизводства. Также слушатели приняли участие в решении проблемных ситуаций и казусов.