XXRning O'zbekistondagi elchixonasi vakillari bilan uchrashuv
2020 yil 23 iyun kuni Bosh prokuratura Akademiyasida Xitoy Xalq Respublikasining (XXR) O'zbekiston Respublikasidagi elchixonasi mudofaa masalalari bo'yicha attashesi Syuy Chanchji hamda uning o'rinbosari Du Xunde bilan videokonferensiya shaklida uchrashuv o'tkazildi.
Tomonlar Akademiya va XXR Oliy xalq prokuraturasining Davlat prokurorlar instituti o'rtasida muassasalarning ilmiy-tadqiqot va huquqni muhofaza qiluvchi organlar kadrlarini tayyorlash bo'yicha ta'lim salohiyatini oshirish sohasida hamkorlikni rivojlantirish masalalarini muhokama qilishdi.

Встреча с представителями Посольства КНР в Узбекистане
23 июня 2020 года в Академии в режиме видеоконференцсвязи состоялась рабочая встреча руководства с атташе по вопросам обороны при Посольстве Китайской Народной Республики (КНР) в Узбекистане Сюй Чанчжи и его заместителем Ду Хундэ.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы развития сотрудничества Академии с Государственным институтом прокуроров Верховной народной прокуратуры КНР в области повышения научно-исследовательского и образовательного потенциала по подготовке кадров для правоохранительных органов.