ARIN-WCA tarmog'i Boshqaruv guruhining yig'ilishi o'tkazildi
Joriy yilning 25 iyun kuni G'arbiy va Markaziy Osiyo davlatlarining aktivlarni qaytarish bo'yicha idoralararo tarmog'i (ARIN-WCA) Kotibiyati – O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi hamda Birlashgan Millatlar Tashkilotining Narkotik moddalar va jinoyatchilik bo'yicha boshqarmasi bilan birgalikda videokonferensaloqa formatida tarmoq Boshqaruv guruhining yig'ilishi tashkillashtirildi.
Yig'ilishda ARIN-WCA Boshqaruv guruhining a'zolari – Qozog'iston, Qirg'iz Respublikasi, Pokiston, Turkmaniston va O'zbekiston vakillari hamda Birlashgan Millatlar Tashkilotining Narkotik moddalar va jinoyatchilik bo'yicha boshqarmasi ekspertlari ishtirok etishdi.
Ishtirokchilar va ekspertlar koronavirus (COVID-19) pandemiyasi davrida ARIN-WCA tarmog'ini samarali boshqarish va uning faoliyatini yanada rivojlantirish, tarmoq boshqaruvini nazorat qilish, aktivlarni qaytarish sohasida hamkorlikni kengaytirish, ARIN-WCAga a'zo davlatlar vakillarining salohiyatini oshirishga qaratilgan o'quv modullarini ishlab chiqish va onlayn treninglarni tashkillashtirish, tarmoqning yillik umumiy yig'ilishini o'tkazish va shu kabi boshqa tashkiliy masalalarni muhokama qilishdi.
ARIN-WCA Kotibiyati sifatida Bosh prokuratura Akademiyasi Boshqaruv guruhi a'zolarini tarmoqni boshqarish doirasida amalga oshirilgan ishlar va kelgusidagi muhim rejalar to'g'risida xabardor qilishdi.
Boshqaruv guruhi yig'ilishining yakunlariga ko'ra ishtirokchilar ARIN-WCA doirasida 2020 yilda amalga oshirilishi kerak bo'lgan muhim vazifa va tadbirlarni belgilab olishdi.

Проведено заседание Руководящей группы сети ARIN-WCA
25 июня т.г. по инициативе Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан, выполняющей функцию Секретариата Межведомственной сети по возвращению активов Западной и Центральной Азии (ARIN-WCA), совместно с УНП ООН организовано заседание Руководящей группы сети в формате видеоконференцсвязи.
В заседании приняли участие члены Руководящей группы ARIN-WCA – представители Казахстана, Кыргызской Республики, Пакистана, Туркменистана, Узбекистана, а также эксперты УНП ООН.
Участники обсудили вопросы эффективного управления и дальнейшего развития деятельности ARIN-WCA в период пандемии коронавируса COVID-19, осуществления контроля за управлением сети, расширения сотрудничества в сфере возврата активов, разработки учебных модулей и онлайн тренингов по повышению потенциала представителей стран-участников ARIN-WCA, подготовки к годовому общему заседанию сети и другие организационные вопросы.
В качестве Секретариата ARIN-WCA представители Академии Генеральной прокуратуры проинформировали участников Руководящей группы о проделанной работе по администрированию сети и дальнейших приоритетных планах.
По итогам заседания Руководящей группы участники определили приоритетные задачи и мероприятия в рамках ARIN-WCA, осуществление которых запланировано на 2020 год.