Professor-o'qituvchilar uchun seminar-trening
Bosh prokuratura Akademiyasi professor-o'qituvchilari uchun Toshkent Xalqaro Vestminster universiteti professori E.Volkova ishtirokida “Esse yozish va uni baholash metodikasi” mavzusida amaliy seminar-trening tashkil etildi.
Seminar tinglovchilar nazariy bilimlarini baholashning samarali usullaridan biri bo'lgan esse va boshqa huquqiy sohadagi shu kabi yozma ishlar mavzularini shakllantirish, tayyorlash va baholash metodikasini amalda qo'llashni takomillashtirishga qaratildi.
Tadbir yakunida tinglovchilarda tanqidiy fikrlash, huquqiy tahlil va akademik yozuv ko'nikmalarini rivojlantirish masalalari bo'yicha o'quv-uslubiy sohada Akademiya salohiyatini oshirishga qaratilgan hamkorlikdagi tadbirlar rejasi belgilab olindi.

Семинар-тренинг для профессорско-преподавательского состава
В Академии Генеральной прокуратуры состоялся практический семинар-тренинг для профессорско-преподавательского состава на тему: «Методика написания и оценки эссе» с участием профессора Международного Вестминстерского университета в г. Ташкенте Е.Волковой.
Семинар направлен на совершенствование навыков применения методики определения тем, подготовки и оценки эссе и других письменных работ в правовой сфере.
По итогам мероприятия определен план проведения совместных мероприятий, направленных на усиление потенциала Академии в учебно-методической сфере по вопросам развития у слушателей аналитических навыков, академического письма, критического мышления и правового анализа.