Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kunini nishonlash doirasida o'tazilayotgan tadbirlar dasturi doirasida 2020 yil 9 dekabr kuni Akademiyada O'zbekiston yuridik oliy o'quv yurtlarining magistratura tinglovchilari  o'rtasida BMTning korrupsiyaga qarshi kurashish konventsiyasiga a'zo davlatlar konferentsiyasi modeli formatida “BMTning korruptsiyaga qarshi kurashish konventsiyasini amalga oshirish mexanizmi: sharhning ikkinchi sikli” tadbiri o'tkazilishi rejalashtirilmoqda.
Mazkur tadbir korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha xalqaro standartlar, strategiyalar va amaliyotni korrupsiyaga qarshi kurashishning diplomatiyasi, korrupsiyaga nisbatan murosasizlik madaniyatini takomillashtirish sohasidagi bilimlarni va kompetentsiyalarni rivojlantirishga qaratilgan.
Konferentsiyada korrupsiyaga qarshi kurashish Konvensiyasining II bobi qoidalarini tahlil qilish va muhokama qilishga, ularni milliy qonunchilikka tatbiq etishga, shuningdek, bir necha xorijiy mamlakatlar tajribasiga e'tibor qaratiladi.
Bog'lanish uchun info@proacademy.uz elektron pochta manziliga yoki (71) 202-04-96 (ichki 1793) telefon raqamiga murojaat qilishingiz mumkin.

В рамках программы мероприятий, приуроченных к празднованию Международного дня борьбы с коррупцией 9 декабря 2020 года в Академии планируется проведение мероприятия в формате модели Конференции государств-участников Конвенции Организации Объединённых Наций против коррупции «Механизм осуществления Конвенции ООН против коррупции: второй цикл обзора» среди слушателей магистратуры юридических ВУЗов Узбекистана.
Мероприятие направлено на развитие знаний, навыков и компетенций в сфере продвижения международных стандартов, стратегий и практики противодействия коррупции, антикоррупционной дипломатии, культуры нетерпимости к коррупции.
Конференция затронет анализ и обсуждение положений Главы II Конвенции против коррупции, их имплементации в национальное законодательство, а также опыт нескольких зарубежных стран.