Jinoyatchilik holati tizimli o‘rganish yo‘nalishidagi qo‘shma loyiha yuzasidan kelgusi vazifalar muhokama qilindi
Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan Yaponiya Adliya vazirligi bilan jinoyatchilik holatini o‘rganish bo‘yicha qo‘shma loyihani amalga oshirish ishlari davom ettirilmoqda.
Mazkur faoliyat doirasida videokonferensaloqa rejimida navbatdagi uchrashuv tashkil etilib, ishtirokchilarga O‘zbekistonning jinoiy statistikaga oid ma'lumotlarni to‘plash va jamlash tajribasi to‘g‘risida ma'ruza qilindi. Shuningdek, ma'lumotlarni to‘plash usullari namoyish etildi.
Uchrashuv yakunida O‘zbekiston Respublikasi huquqni muhofaza qiluvchi organlari xodimlari uchun yaponiyalik kriminologlar tomonidan bir qator ma'ruzalarni o‘tkazish to‘g‘risida kelishib olindi.

Обсуждены следующие шаги в рамках реализации совместного проекта в сфере исследования состояния преступности
Академией Генеральной прокуратуры продолжается реализация совместного проекта с Министерством юстиции Японии по исследованию состоянии преступности.
В рамках данной работы организована очередная рабочая встреча в формате видеоконференцсвязи, в ходе которой участниками заслушан доклад об опыте Узбекистана по сбору и обработке данных касательно уголовной статистики. Были продемонстрированы методы сбора этих данных.
В завершение встречи достигнуто соглашение о проведении японскими криминологами цикла лекций для сотрудников правоохранительных органов Республики Узбекистан.