Аkademiyada yangi maxsus imtihon boʼlib oʼtdi
Oʼzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Аkademiyasida 2021 yil 24-26 may kunlari “Davlat va jamiyat qurilishi tizimini takomillashtirish, qonun ustuvorligi, iqtisodiyotni rivojlantirish va liberallashtirish hamda ijtimoiy rivojlanishning ilmiy asoslari va amaliy yoʼnalishlari” fanidan imtihon boʼlib oʼtdi.
Oʼzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining 2021 yil 31 martdagi 295/4-son qarori asosida Аkademiyaga mazkur fan boʼyicha maxsus imtihon oʼtkazish huquqi berilgan.
Imtihon davlat va jamiyat qurilishi, taʼlim va fan, huquqni qoʼllash va iqtisod sohalarida ulkan ilmiy va amaliy tajribaga ega boʼlgan olimlar va ekspertlardan iborat komissiya tomonidan oʼtkazildi.
Imtihon jarayonida talabgorlarning 2017–2021 yillarda Oʼzbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yoʼnalishi boʼyicha Harakatlar strategiyasini amalga oshirish yuzasidan bilim va tajribalari sinovdan oʼtkazildi.

Проведение нового специального экзамена в Академии
В Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан с 24 по 26 мая 2021 года состоялся экзамен по предмету: «Научные основы и практические направления совершенствования системы государственного и общественного строительства, верховенства закона, развития и либерализации экономики, а также социального развития».
Академия наделена правом проведения специального экзамена по данному предмету на основании решения Президиума Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан №295/4 от 31 марта 2021 года.
В ходе экзамена изучен и оценен уровень знаний претендентов Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017–2021 годах и ее реализации.