Коррупцияга қарши III академик Симпозиумда иштирок этилди
Тадбир БМТ ГЖБнинг Коррупцияга қарши таълим ва ёшлар имкониятларини кенгайтириш бўйича янги глобал дастури доирасида ўтказилиб, таълим орқали коррупцияни олдини олиш борасида академик ҳаракатчанликни амалга оширишни назарда тутади.
Симпозиумда 30 та давлатдан 37 нафар эксперт иштирок этди. Тадбир давомида коррупция ва гендер тенглиги масалалари, коррупцияни ўлчашда илмий ёндашувлар, коррупцияга қарши курашда замонавий технологияларни қўллаш каби долзарб мавзулар муҳокама қилинди.
Академия ходими С.Иноятуллаев тадбирда маъруза қилиб, иштирокчиларни Академиянинг коррупцияга қарши фаолияти, хусусан  коррупциянинг сабаб ва омилларини аниқлаш, унинг олдини олиш бўйича илмий асосланган таклифлар ишлаб чиқишга қаратилган илмий-тадқиқот фаолияти, шунингдек  нафақат прокуратура органлари, балки бошқа давлат органлари ходимларини ҳам коррупцияга қарши курашиш бўйича малакасини ошириш борасида олиб борилаётган таълим фаолияти билан таништирди.
Мазкур тадбир коррупцияга қарши маърифат юзасидан тажриба ва фикр алмашиш, шунингдек иштирокчиларнинг коррупцияга қарши таълимни ташкил этиш ва коррупциянинг олдини олишга қаратилган тадқиқотларни амалга ошириш борасидаги билим ва кўникмаларини мустаҳкамлашга хизмат қилди.

Участие в III Антикоррупционном академическом Симпозиуме
Академия Генеральной прокуратуры принял участие в III Антикоррупционном академическом Симпозиуме, организованном УНП ООН в г. Шарм-эш-Шейх (Египет).
Данное мероприятие является частью новой глобальной программы УНП ООН по антикоррупционному просвещению и расширению прав и возможностей молодежи, которая предусматривает продвижение академической мобильности для предотвращения коррупции с помощью образования и просвещения.
В работе симпозиума приняли участие 37 экспертов из 30 стран. Участники обсудили такие актуальные вопросы, как взаимосвязь коррупции и гендерного равенства, научные подходы к измерению коррупции, использование современных технологий в борьбе с коррупцией.
Сотрудник Академии С.Иноятуллаев, выступив с докладом, ознакомил участников с деятельностью Академии в антикоррупционной сфере, в частности, научно-исследовательской работой, направленной на изучение причин и факторов коррупции, выработку научно обоснованных рекомендаций по предупреждению коррупции, а также работой по антикоррупционному просвещению, как работников органов прокуратуры, так и иных государственных органов.
Данное мероприятие послужило площадкой для обмена опытом и мнением по актуальным вопросам антикоррупционного просвещения, а также способствовало совершенствованию знаний и навыков преподавателей и экспертов по вопросам организации антикоррупционного образования и проведения исследований в области противодействия коррупции.