Қозон федерал университети делегациясининг Бош прокуратура Академиясига ташрифи
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратура Академиясида Қозон федерал университетининг Юридик факультети декани Л.Т. Баткулина, Халқаро фаолият бўйича декан ўринбосари Р.Ш. Давлетгильдеев ҳамда Халқаро ва Европа ҳуқуқи кафедраси мудири А.И. Абдуллин билан учрашув бўлиб ўтди.
Меҳмонлар Академия фаолиятининг асосий йўналишлари билан танишдилар. Академиянинг илмий марказлар ва магистратура йўналишига алоҳида эътибор қаратдилар.
Томонлар таълим ва фан бўйича ўзаро манфаатли икки томонлама ҳамкорликнинг истиқболли йўналишларини муҳокама қилдилар.

Визит делегации Казанского федерального университета в Академию Генеральной прокуратуры
В Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан прошла встреча с деканом Юридического факультета Казанского федерального университета Л.Т. Баткулиной, заместителем декана по международной деятельности Р.Ш. Давлетгильдеевым и заведующий кафедрой международного и европейского права А.И. Абдуллином.
Гости ознакомлены с основными направлениями деятельности Академии. Особое внимание уделено вопросам деятельности научных центров и магистратуры.
Обсуждены перспективные направления взаимовыгодного двустороннего сотрудничества по вопросам образования и науки.