Навбатдаги сайёр ўқув машғулоти ўтказилди
Академияда ўтказилаётган “Прокуратура органларида раҳбарлик лавозимларини эгаллаш учун захирада турган кадрларни касбий қайта тайёрлаш” курси тингловчиларнинг назарий билим ва амалий кўникмаларини мустаҳкамлаш мақсадида сайёр дарс машғулотлари ўтказиб келинмоқда.
Навбатдаги сайёр машғулот “Аҳоли бандлигига оид қонунлар ижроси устидан прокурор назоратини амалга ошириш масалалари” мавзусида Ўзбекистон Республикаси Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирлиги ҳузуридаги “Ишга марҳамат” мономарказида ташкил этилди.
Машғулот давомида тингловчилар “Ишга марҳамат” мономарказида ишсиз ҳамда аҳоли бандлигига кўмаклашиш марказларида иш қидирувчи сифатида рўйхатда турган фуқароларни касб-ҳунарга ўргатиш жараёни ва уларга яратилган шароитлар билан бевосита танишдилар.
Шунингдек, Академия тингловчиларига аҳоли бандлигини таъминлаш соҳасида амалга оширилаётган ишлар, қонунчиликка киритилган янгиликлар, амалиётда мавжуд тизимли муаммолар ва камчиликлар, уларни ҳал этиш йўллари юзасидан тушунтиришлар берилди.

Проведено очередное выездное занятие
Академией Генеральной прокуратуры проводится курс профессиональной переподготовки кадров, состоящих в резерве на замещение руководящих должностей. В рамках данного курса в целях закрепления теоретических знаний и практических навыков слушателей проводятся выездные учебные занятия.
Очередное выездное занятие на тему: «Вопросы осуществления прокурорского надзора за соблюдением законодательства в сфере занятости наесления» организовано в Моноцентре «Ишга мархамат» при Министерстве труда и трудовых отношений.
В ходе занятия слушатели непосредственно ознакомились с процессом обучения и подготовки к профессии безработных и лиц, находящихся в поиске работы, которые состоят на учете Моноцентра «Ишга мархамат».
Слушатели Академии также обсудили изменения в действующем законодательстве, рассмотрели системные проблемы и недостатки на практике, пути их решения.