Академияда БМТ Гиёҳвандлик ва жиноятчилик бўйича бошқармасининг жиноятчиликнинг олдини олиш ва жиноят ҳуқуқи бўйича Венадаги мутахассиси П.Яновичи, БМТ Аксилтеррор марказининг Нью-Йоркдаги дастур менеджери А.Серикбай, БМТ ГЖБнинг Марказий Осиё миллий лойиҳалар мувофиқлаштирувчиси Н.Абдукодирова ва лойиҳа ходими И.Ли билан ишчи учрашув ташкил қилинди.
Учрашув давомида экспертлар Академия тузилмаси ва фаолият йўналишлари билан танишиб, ҳуқуқни мухофаза қилувчи органлар учун танловли ўқув дастурлари ва модулларини тадбиқ этиш ҳамда қўшма тадбирлар ва дастурларни амалга ошириш орқали ҳамкорликни янада кучайтириш масалалари муҳокама қилинди.
Меҳмонлар Академиянинг мультимедиа студияси, криминалистик полигон, электрон тир хонаси ва ахборот-ресурс марказига ҳам ташриф буюрдилар.

Визит представителей УНП ООН в Академию
В Академии организована рабочая встреча со специалистом УНП ООН в Вене по предупреждению преступности и уголовному праву П.Яновичи, руководителем проекта КТЦ ООН в Нью-Йорке А.Серикбаем, национальным координатором проекта УНП ООН в Центральной Азии Н.Абдукодировой и сотрудником проекта И.Ли.
В ходе встречи эксперты ознакомились со структурой и направлениями деятельности Академии. Сторонами обсуждены вопросы реализации элективных программ для правоохранительных органов, а также укрепления сотрудничества путем реализации совместных мероприятий.
Гости также посетили мультимедийную студию, криминалистический полигон, электронный тир и информационно-ресурсный центр Академии.