Бош прокуратура Академияси магистратурасида таништирув ҳафталиги
Жорий йилнинг 5-9 сентябрь кунлари Академия магистратурасининг 2022/2023 ўқув йили тингловчилари учун таништирув ҳафталиги ўтказилди.
“Прокурорлик фаолияти”, “Тергов фаолияти”, “Коррупцияга қарши курашиш”, “Инсон ҳуқуқларига оид халқаро ҳуқуқ” мутахассисликлари учун ўтказилган ҳафталик доирасида тингловчиларни Академия ўқув-илмий жараёнини ташкиллаштиришга оид маълумотлар билан таништириш мақсадида бир қатор тадбирлар ўтказилди.
Хусусан, тингловчилар Академияда назарий ва амалий машғулотларни ўтказиш учун яратилган замонавий талабларга жавоб берадиган шароитлар, махсус ўқув хоналари ва полигонлар, ички тартиб-қоидалари, кредит-модуль тизимининг афзалликлари ҳамда академик мобиллик дастурлари доирасида хорижий таълим муассасаларида ўқиш имкониятлари билан яқиндан танишдилар.
Ҳафталик якунида Бош прокуратура биносида тингловчиларнинг
Бош прокуратура, Кадрлар бошқармаси ва Академия раҳбарияти билан учрашуви ташкил этилди.
Учрашувда Ўзбекистон Республикаси Бош прокурорининг ўринбосари Э.Юлдашев сўзга чиқиб, ўқишга тавсия этилган тингловчиларни танловлардан муваффақиятли ўтгани муносабати билан Бош прокуратура раҳбарияти номидан табриклаб, келгусидаги ўқишларида  муваффақият ва улкан зафарлар тилади.
Академия бошлиғи Е.Коленко томонидан ўқув жараёнининг халқаро стандартлар асосида ташкил этилишининг ўзига хос жиҳатлари, Академияда жорий этилган инновацион ўқитиш усуллари, академик мобиллик дастурлари ва Академияда ўқишнинг бошқа афзалликлари ҳақида учрашув иштирокчиларига маълумотлар берилди.

Ознакомительная неделя в магистратуре Академии Генеральной прокуратуры
5-9 сентября с.г. состоялась ознакомительная неделя для слушателей магистратуры Академии 2022/2023 учебного года.
В рамках ознакомительной недели для слушателей магистратуры по направлениям “Прокурорская деятельность”, “Следственная деятельность”, “Противодействие коррупции”, “Международное право прав человека” организован ряд мероприятий в целях их информирования по вопросам организации научно-образовательного процесса.
В частности, слушатели ознакомились с созданными в Академии условиями для проведения отвечающих современным требованиям теоретических и практических учебных занятий, специальными учебными помещениями и площадками, правилами внутреннего распорядка, преимуществами кредитно-модульной системы и возможностями обучения в зарубежных учебных заведениях в рамках программ академической мобильности.
В завершение недели в Генеральной прокуратуре слушателям организована встреча с участием руководства Генеральной прокуратуры, Управления кадров и Академии.
На встрече заместитель Генерального прокурора Республики Узбекистан Э.Юлдашев поздравил от имени руководства Генеральной прокуратуры слушателей с успешным поступлением в магистратуру и пожелал им успехов и больших достижений в учебе.
Начальник Академии Е.Коленко проинформировал участников об особенностях организации образовательного процесса в соответствии с международными стандартами, инновационных методах обучения, внедренных в Академии, программах академической мобильности и других преимуществах обучения в Академии.