Академия магистратураси тингловчилари учун халқаро эксперт иштирокида тренинг ташкил этилди
Академия магистратурасининг “Коррупцияга қарши курашиш” йўналиши тингловчилари учун коррупцияга қарши курашиш соҳасидаги халқаро ва хорижий экспертлар иштирокида мунтазам равишда ўқув тадбирлари ўтказиш йўлга қўйилган.
Навбатдаги тренинг  Европа Иттифоқи эксперти, 2011-2016 йиллар давомида Латвия Коррупциянинг олдини олиш ва унга қарши курашиш бюроси (KNAB) раҳбари лавозимида ишлаган Ярослав Стрельченок томонидан магистратура тингловчилари учун “Декларациялаш – коррупциянинг олдини олиш чораси сифатида” мавзусида ўтказилди.
Машғулот давомида тингловчилар давлат хизматчиларининг даромадларини декларация қилиш бўйича халқаро стандартлар ҳамда бу борада Латвия тажрибаси, мазкур тизимнинг коррупцияга қарши курашиш бўйича самарали натижалари ва жиҳатлари бўйича ўз билимларини ошириш имкониятига эга бўлишди.

Для слушателей магистратуры проведен тренинг с участием международного эксперта
В рамках учебной программы магистратуры Академии по специальности «Противодействие коррупции» на системной основе проводятся учебные мероприятия с участием международных и зарубежных экспертов в сфере противодействия коррупции.
Очередной тренинг на тему: «Декларирование как мера предотвращения коррупции» с участием слушателей магистратуры проведен экспертом Европейского Союза Ярославом Стрельченком, возглавлявшим латвийское Бюро по предотвращению и борьбе с коррупцией (KNAB) в 2011-2016 годах.
В ходе мероприятия слушатели получили возможность расширить свои знания о международных стандартах декларирования доходов государственных служащих, латвийском опыте в этой области, важнейших аспектах и результатах внедрения системы декларирования, а также ее значении в борьбе с коррупцией.