Янги методик қўлланма нашр этилди
Академиянинг ўқув-услубий бошқармаси томонидан ўқитишнинг инновацион услубларини жорий этиш ва Aкадемия профессор-ўқитувчиларининг педагогик маҳоратини ошириш мақсадида “Биргаликда ўқитиш (Сo-teaching) технологияси” номли методик қўлланма нашрга тайёрланиб,  чоп этилди.
Биргаликда ўқитиш (Сo-teaching) ривожланган мамлакатлар педагогик амалиётида кенг қўлланиладиган ва юқори самарали таълим шаклларидан бири бўлиб, ўқитувчиларнинг интерактив таълим фаолиятини интеграциялаш модели ҳисобланади.
Ушбу методик қўлланма муаллифлар жамоаси томонидан биргаликда ўқитишнинг замонавий ёндашувлари ва илғор хорижий тажрибаларини ўрганиш, шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида ўтказилган тажриба-синов натижалари асосида ишлаб чиқилган.
Қўлланмада биргаликда ўқитиш технологиясининг мазмун-моҳияти, унинг бутун дунёда эътироф этилган 6 та модели кенг ёритилиб, улардан ўқув жараёнида фойдаланиш юзасидан профессор-ўқитувчилар ва педагоглар учун тавсиялар, биргаликда ўқитиш жараёнини режалаштириш, амалга ошириш, шунингдек, ўқитиш натижаларини баҳолаш бўйича аниқ намуналар келтирилган.

The Academy's Department of Teaching and Methodology has prepared and published the methodological guide titled "Co-teaching Technology" to introduce innovative teaching methods and enhance the pedagogical skills of the Academy's professors and teachers.
Co-teaching is a widely used and highly effective teaching approach in the educational practices of developed countries, which integrates interactive teaching activities of teachers.
This methodological guide, developed by a team of authors, incorporates modern trends and best practices from international experiences in co-teaching, as well as the results of experimental testing conducted at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
The guide extensively covers the content and significance of co-teaching technology, elaborating on six globally recognized models. It provides recommendations for professors, teachers, and educators on implementing and managing co-teaching processes, as well as examples for evaluating teaching outcomes."