Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида бакалавриат талабаларининг жиноят ишлари бўйича Юнусобод туман суди судьялари билан учрашуви бўлиб ўтди.
Тадбирда туман суди раиси ўринбосари Ф.Исмаилова, судьялар О.Хайитов, А.Шамахмудов, У.Мусаев ва А.Мухиддинов, Академия бўлим бошлиғи Б.Баҳромбековлар ҳамда бакалавриат талабалари иштирок этдилар.
Тадбир давомида судья О.Хайитов Ўзбекистон Республикасининг Конституциясига одил судлов фаолиятига оид киритилаётган ўзгартиришлар, судья А.Шамахмудов педагог ходимларнинг хизмат вазифаларини бажариши ҳамда тиббиёт ходимининг қонуний фаолиятига тўсқинлик қилганлик учун жавобгарлик кучайтирилиши муносабати билан қабул қилинган қонунларнинг мазмун моҳиятини тушунтирдилар.
Шунингдек, тадбир доирасида судья Ф.Исмаилова раислигида Ўзбекистон Республикасининг Жиноят кодексининг 276-моддаси 1-қисми билан бўлган жиноят ишининг сайёр суд мажлиси бўлиб ўтди.
Тадбир сўнгида, талабалар судьялардан жиноят ва жиноят процессуал қонунчилигини қўллашда юзага келаётган муаммолар юзасидан ўзларини қизиқтирган саволларга тўлиқ жавоб олдилар.

Meeting of undergraduate students with judges
A meeting of undergraduate students with judges of the Yunusabad District Court on criminal cases was held at the Law Enforcement Academy.
Deputy chairman of the district court F. Ismailova, judges O. Khayitov, A. Shamakhmudov, U. Musaev, and A. Mukhiddinov, head of the Academy department B. Bahrombekov and undergraduate students took part in the event.
During the event, Judge O. Khayitov explained the content of the laws adopted in connection with the amendments to the Constitution of the Republic of Uzbekistan regarding the judicial activity, Judge A. Shamakhmudov, the pedagogic staff's performance of their duties and increased responsibility for obstructing the legal activity of a medical worker.
Also, within the framework of the event, a mobile court session of the criminal case under part 1 of Article 276 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan was held under the chairmanship of Judge F. Ismailova.
At the end of the event, the students received full answers to their questions about the problems arising in the application of criminal and criminal procedural law from the judges.