Прокуратура терговчилари ва Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ходимлари учун малака ошириш курси бўлиб ўтмоқда
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш Академиясида туман (шаҳар) прокуратуралари терговчилари ҳамда Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти туман (шаҳар) бўлимларининг тезкор ходимлари учун “Жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга ва терроризмни молиялаштириш ҳолатлари бўйича молиявий тергов ўтказиш”  мавзусида малака ошириш курси бўлиб ўтмоқда.
Малака ошириш курси аралаш таълим шаклида ташкил этилган ва ишдан ажралмаган ҳолда масофавий таълим ҳамда Академияда кундузги таълим шаклида ўқитишни назарда тутган.
Ўқув курси дастуридан жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга ва терроризмни молиялаштиришга қарши курашишнинг ҳалқаро ва миллий тизимини, ушбу жиноятларга қарши курашишни ташкил этиш, ноқонуний даромадларни аниқлаш бўйича молиявий тергов олиб бориш, хорижий давлатлар илғор тажрибаси, молиявий ҳужжатларни таҳлил қилиш, жиноий даромадларни легаллаштиришнинг усул ҳамда механизмлари, ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ўртасида идоравий ҳамкорликни ўрнатиш, ноқонуний даромадларни аниқлаш ҳамда мусодара қилинишини таъмилаш, молиявий тергов ўтказишда Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти имкониятларидан самарали фойдаланиш масалалари бўйича назарий ва амалий машғулотлар ўрин олган.
Ўқув машғулотларига халқаро эксперт Ричард Джойс ва Академия профессор-ўқитувчилари билан бир қаторда Департаментнинг тажрибали мутахассислари жалб қилинган.

Проходит курс повышения квалификации для следователей прокуратуры и сотрудников Департамента по борьбе с экономическими преступлениями
В Правоохранительной академии проходит курс повышения квалификации на тему: «Проведение финансового расследование по фактам противодействия легализации доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма» для следователей районных (городских) прокуратур и оперативных сотрудников районных (городских) отделов Департамента по борьбе с экономическими преступлениями.
Курс повышения квалификации организован в смешанной форме и состоит из дистанционного обучения без отрыва от работы и очного обучения в Академии.
Программа учебного курса включает теоретические и практические занятия по наиболее важным аспектам международной и национальной системы противодействия легализации доходов от преступной деятельности и финансированию терроризма, организации борьбы с данными преступлениями, проведения финансового расследования с целью выявления незаконных доходов, передовой практики зарубежных стран, анализа финансовых документов, методов и механизмов легализации преступных доходов, налаживания ведомственного сотрудничества между правоохранительными органами, выявления незаконных доходов и эффективного использования возможностей Департамента по борьбе с экономическими преступлениями.
К проведению занятий наряду с международным экспертом Ричардом Джойсом и профессорско-преподавательским составом Академии привлечены опытные специалисты Департамента.