Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатининг “Прокурорлик фаолияти” йўналишига қабул
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 28 ноябрдаги “Жиноятларни тергов қилиш соҳасида малакали кадрларни тайёрлашнинг сифат жиҳатидан янги тизимини жорий этиш тўғрисида”ги ПФ–257-сонли Фармонига асосан Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида 2023/2024 ўқув йилидан бошлаб бакалавриатнинг “Прокурорлик фаолияти” йўналиши бўйича кадрларни тайёрлаш жорий этилди.
Шунга кўра, Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида 2023/2024 ўқув йили учун “Прокурорлик фаолияти” бакалавриат таълим йўналишига қабул бошланганлиги маълум қилинади.
Академия бакалавриати “Прокурорлик фаолияти” мутахассислиги бўйича ўқитиш кундузги ва сиртқи таълим йўналишларида ўзбек ва рус тилларида, давлат грантлари ва тўлов контракт асосида  амалга оширилади.
Қуйидаги қабул параметрларидан келиб чиқиб, давлат гранти асосида 5  нафар, шундан 4 нафари ўзбек тили ва 1 нафари рус тили бўйича;
тўлов контракт  асосида  45  нафар, шундан 36 нафари ўзбек тили ва 9 нафари рус тили бўйича;
сиртқи таълим (тўлов контракти) асосида 22 нафар, жами 72 нафар номзод 2023/2024 ўқув йилида ўқишга қабул қилинади.
Номзодлар жорий йилнинг 20 июль кунига қадар Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлигининг махсус электрон платформасида (https://my.uzbmb.uz/) рўйхатдан ўтадилар.
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатига кириш имтиҳонлари билан боғлиқ янгиликлар билан Академиянинг расмий веб-сайти (www.proacademy.uz), ижтимоий тармоқлардаги расмий саҳифалари:  www.facebook.com/ProsecutorAcademy www.instagram.com/proacademyuz/ (https://t.me/ProsecutorAcademy) ҳамда оммавий ахборот воситалари орқали танишиб боришингиз мумкин.

Admission to the Bachelor's program of the Academy of Law Enforcement of the Republic of Uzbekistan "Prosecutor's Activity"
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated November 28, 2022 "On the introduction of a qualitatively new system of training qualified personnel in the field of criminal investigation" No. personnel training was introduced.
Accordingly, it is announced that admission to the "Prosecutor's activity" undergraduate course for the 2023/2024 academic year at the Law Enforcement Academy has begun.
Teaching of the bachelor's degree of the Academy on the specialty "Prosecutor's activity" is carried out in Uzbek and Russian languages ​​in full-time and part-time courses, on the basis of state grants and payment contracts.
Based on the following parameters of admission, 5 people on the basis of the state grant, of which 4 people are Uzbek language and 1 person is Russian language;
45 on the basis of a payment contract, of which 36 are Uzbek and 9 are Russian;
22 candidates, a total of 72 candidates, will be admitted to study in the 2023/2024 academic year on the basis of part-time education (payment contract).
With news related to the entrance exams to the Bachelor of Law Enforcement Academy, the Academy's official website (www.proacademy.uz), official pages on social networks: www.facebook.com/ProsecutorAcademy www.instagram.com/proacademyuz/ (https://t .me/ProsecutorAcademy) and through mass media.