Диссертация ишларига қўйилган талаблар
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида анъанавий “фан соати” доирасида Академия бошлиғининг ўринбосари, ю.ф.д., профессор М.Мамасиддиқов томонидан “Диссертация ишларига қўйилган талаблар” мавзусида маҳорат дарси ўтказилди.
Тадбирда Академия ва унинг ҳамкорлари – ТДЮУ, Жамоат хавфсизлиги университети, Инсон ҳуқуқлари миллий маркази, Судьялар олий мактаби, Чирчиқ олий танк қўмондонлик-муҳандислик билим юрти, Қуролли кучлар, ИИВ ва ФВВ Академияларининг докторантлари, мустақил изланувчилари ва магистратура тингловчилари қатнашди.
“Фан соати” доирасида ўтказилган ушбу тадбирда илм-фанни ривожлантиришда назария ва амалиётнинг бир-бири билан узвий боғлаш масалалари, илмий тадқиқотнинг мақсад ва вазифаларини шакллантириш, объекти ва предметини белгилаш, унинг методлари бўйича батафсил маълумотлар берилди.
Маърузачи томонидан диссертация ва авторефератни тайёрлаш, уларни расмийлаштиришга қуйиладиган талаблар, тадқиқот натижаларини амалиётган жорий этиш тартиби ва талаблари бўйича батафсил маълумотлар берилди.
Тадбир баҳс-мунозараларга бой тарзда ўтиб, иштирокчилар ўзларининг қизиқтирган саволларига жавоб олдилар.

Требования к диссертационным работам
В рамках устоявшейся в Правоохранительной академии Республики Узбекистан практики проведения «научного часа», заместитель начальника Академии, д.ю.н., профессор М. Мамасиддиков провел мастер-класс на тему: «Требования к диссертационным работам».
В мероприятии приняли участие докторанты, самостоятельные соискатели и слушатели магистратуры Академии, а также ее партнёров – ТГЮУ, Университета общественной безопасности, Национального центра по правам человека, Высшей школы судей, Чирчикского высшего танкового командно-инженерного учебного училища, Академий вооруженных сил, МВД и МЧС.
Лектором подробно представлена информация касательно подготовки диссертации и автореферата, требований к их оформлению, порядка и требований по внедрению результатов исследований.
Мероприятие сопровождалось активной дискуссией, где участники получили ответы на интересующие их вопросы.