Диссертация ишларига қўйилган талаблар
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида анъанавий “фан соати” доирасида Академия бошлиғининг ўринбосари, ю.ф.д., профессор М.Мамасиддиқов томонидан “Диссертация ишларига қўйилган талаблар” мавзусида маҳорат дарси ўтказилди.
Тадбирда Академия ва унинг ҳамкорлари – ТДЮУ, Жамоат хавфсизлиги университети, Инсон ҳуқуқлари миллий маркази, Судьялар олий мактаби, Чирчиқ олий танк қўмондонлик-муҳандислик билим юрти, Қуролли кучлар, ИИВ ва ФВВ Академияларининг докторантлари, мустақил изланувчилари ва магистратура тингловчилари қатнашди.
“Фан соати” доирасида ўтказилган ушбу тадбирда илм-фанни ривожлантиришда назария ва амалиётнинг бир-бири билан узвий боғлаш масалалари, илмий тадқиқотнинг мақсад ва вазифаларини шакллантириш, объекти ва предметини белгилаш, унинг методлари бўйича батафсил маълумотлар берилди.
Маърузачи томонидан диссертация ва авторефератни тайёрлаш, уларни расмийлаштиришга қуйиладиган талаблар, тадқиқот натижаларини амалиётган жорий этиш тартиби ва талаблари бўйича батафсил маълумотлар берилди.
Тадбир баҳс-мунозараларга бой тарзда ўтиб, иштирокчилар ўзларининг қизиқтирган саволларига жавоб олдилар.

Dissertation requirements
In the framework of the traditional "science hour" at the Academy of Law Enforcement of the Republic of Uzbekistan, the deputy head of the Academy, Professor M.Mamasiddikov, PhD, held a master class on the topic "Requirements for Dissertation".
Doctoral students, independent researchers and graduate students of the Academy and its partners - TDUU, Public Security University, National Center for Human Rights, Higher School of Judges, Chirchik Higher Tank Command and Engineering Academy, Armed Forces, MIA and FVV Academies took part in the event.
In this event, which was held within the framework of "Science hour", detailed information was provided on the issues of interlinking of theory and practice in the development of science, the formation of goals and tasks of scientific research, defining the object and subject, and its methods.
The speaker provided detailed information on the preparation of the dissertation and abstract, the requirements for their formalization, the procedure and requirements for practical implementation of the research results.