Халқимизнинг маънавий қадриятлари, маданияти ва урф-одатларига эътироф
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ва Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан прокуратура органлари ходимлари ва талабаларга ҳалқимизнинг маънавий қадриятлари, маданияти ва урф-одатлари, бой меросимизнинг ҳаётимиздаги ўрни ва аҳамиятини ҳамда одоб-ахлоқ, ҳалоллик, поклик, садоқат ва фидойиликни чуқур сингдириш бўйича туркум тадбирлар ташкил этилмоқда.
Шу каби тадбирлар доирасида Академия магистратура босқичи тингловчиларининг Ўзбекистон тарихи музейига ташрифи ташкиллаштирилди.
Ташриф давомида тингловчиларга Ўзбекистоннинг жаҳон цивилизацияси тараққиётига қўшган ҳиссаси, Ўзбекистон ҳудудидаги тарихий маданий жараёнларнинг энг қадимий даврлардан бошлаб ҳозирга қадар бўлган тараққиётини ўзида акс эттирган халқимизнинг бой тарихи  ва ривожи ҳақида батафсил маълумотлар берилди.

Recognition of the spiritual values, culture and traditions of our people
Employees of prosecutor's offices by the General Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan and the Law Enforcement Academy and the spiritual values ​​and culture of our people to students and traditions, the place and importance of our rich heritage in our lives, and a series of events are being organized to deeply inculcate manners, honesty, purity, loyalty and dedication.
As part of such events, a visit to the Museum of the History of Uzbekistan was organized for the students of the Master's degree of the Academy.
During the visit, the listeners were given detailed information about Uzbekistan's contribution to the development of world civilization, the rich history and development of our nation, which reflects the development of historical and cultural processes in the territory of Uzbekistan from the most ancient times to the present.