Коррупцияга қарши курашиш масалаларига бағишланган тадбирда иштирок этилди
“Ўзсаноатқурилишбанк” АТБда “9 декабрь – Халқаро коррупцияга қарши курашиш куни” муносабати билан очиқ эшиклар куни ташкил этилди.
Тадбирда “Ўзсаноатқурилишбанк” АТБ, бошқа давлат ва тижорат банклари, тадбиркорлик субъектлари ва оммавий ахборот воситалари вакиллари қатнашди.
Шунингдек, тадбирда Коррупцияга қарши курашиш агентлиги, Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси, Адлия вазирлиги ва Дин ишлари бўйича қўмитанинг масъул ходимлари маърузалар билан иштирок этишди.
Хусусан, Академиянинг Коррупцияга қарши курашиш илмий-таълим маркази бошлиғи Х.Турсунбеков ўз чиқишида миллий қонунчиликда коррупциявий ҳуқуқбузарликлар, улар учун назарда тутилган жавобгарлик чоралари, мамлакатимизда коррупциявий жиноятлар учун жавобгарлик муқаррарлиги тамойилини халқаро стандартлар асосида такомиллаштириш бўйича олиб борилаётган ислоҳотлар ҳақида маълумот берди.
Тадбир якунида Академияга “Ўзсаноатқурилишбанк” АТБда коррупциянинг олдини олишда қўшаётган ҳиссаси учун ташаккурнома топширилди.

Принято участие в мероприятии, посвященном вопросам борьбы с коррупцией
В АКБ «Узпромстройбанк» организован день открытых дверей, посвященный «9 декабря – Международного дня борьбы с коррупцией».
В мероприятии приняли участие представители АКБ «Узсаноаткурилишбанк», других государственных и коммерческих банков, предприниматели, а также СМИ.
В рамках мероприятия перед участниками выступили представители Агентства по противодействию коррупции коррупцией, Правоохранительной академии, Министерства юстиции и Комитета по делам религии.
В частности, начальник Научно-образовательного центра противодействия коррупции Академии Х.Турсунбеков в своем выступлении информировал участников о коррупционных правонарушениях, предусмотренных мерах ответственности в национальном законодательстве, а также реализуемых реформах в целях обеспечения принципа неотвратимости наказания на основании международных стандартов.
В завершении мероприятия Академии вручена благодарность за вносимый вклад в предотвращение коррупции в АКБ «Промстройбанк».