Академияда Наврўз умумхалқ байрами нишонланди
Академияда таълим, илмий-таҳлилий фаолият билан бир қаторда тизимли равишда маънавий-маърифий ишлар амалга оширилиб, ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ташкил қилиш, ёшларда Ватанга ва халқига муҳаббат ва садоқат, миллий қадрият ва анъаналарга ҳурмат, саховат ва мурувват каби фазилатларни ривожлантиришга қаратилган тадбирлар ташкил этиб келинмоқда.
«Олам нурга тўлсин сен билан, Наврўз!» деган бош ғоя асосида Академияда Бирлашган Миллатлар Ташкилоти томонидан эзгулик ва тараққиётга хизмат қилаётган халқаро байрам сифатида эътироф этилган Навруз умумхалқ байрамига бағишланган тадбир бўлиб ўтди.
Академиянинг раҳбарияти, ходимлари ва талабалари кўтаринки руҳда байрам тадбири – сайлда иштирок этиб, талабалар томонидан намойиш этилган бадиий дастур, ҳаваскор талабалар чиқишларидан баҳраманд бўлдилар.
Байрам тадбири давомида ўқитувчилар ва талабалар томонидан сумалак тайёрланиб, унинг атрофида шеърхонлик танлови ўтказилди ҳамда миллий рақслар ва миллий либослар намойиши ташкил этилди.

The academy celebrated the national holiday of Navruz
In addition to Educational, Scientific and analytical activities, the Academy has systematically carried out spiritual and educational activities, organized activities aimed at the meaningful Organization of youth leisure, love and loyalty to the motherland and people in youth, respect for national values and traditions, generosity and kindness.
The Academy hosted an event dedicated to the national holiday of Navruz under the leading idea "May the universe be full of light with you, Navruz!", which was recognized by the United Nations as an international holiday serving goodness and development.
The administration, staff and students of the Academy took part in a festive event in a high spirit – a festival, an art program presented by students, amateur student performances.
During the festive event, sumalak was prepared by teachers and students, a poetry competition was held around it, and national dances and a national costume show were organized.