Академияда Наврўз умумхалқ байрами нишонланди
Академияда таълим, илмий-таҳлилий фаолият билан бир қаторда тизимли равишда маънавий-маърифий ишлар амалга оширилиб, ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ташкил қилиш, ёшларда Ватанга ва халқига муҳаббат ва садоқат, миллий қадрият ва анъаналарга ҳурмат, саховат ва мурувват каби фазилатларни ривожлантиришга қаратилган тадбирлар ташкил этиб келинмоқда.
«Олам нурга тўлсин сен билан, Наврўз!» деган бош ғоя асосида Академияда Бирлашган Миллатлар Ташкилоти томонидан эзгулик ва тараққиётга хизмат қилаётган халқаро байрам сифатида эътироф этилган Навруз умумхалқ байрамига бағишланган тадбир бўлиб ўтди.
Академиянинг раҳбарияти, ходимлари ва талабалари кўтаринки руҳда байрам тадбири – сайлда иштирок этиб, талабалар томонидан намойиш этилган бадиий дастур, ҳаваскор талабалар чиқишларидан баҳраманд бўлдилар.
Байрам тадбири давомида ўқитувчилар ва талабалар томонидан сумалак тайёрланиб, унинг атрофида шеърхонлик танлови ўтказилди ҳамда миллий рақслар ва миллий либослар намойиши ташкил этилди.

В Академии отмечен всенародный праздник Навруз
В Академии наряду с образовательной и научно-аналитической деятельностью, на системной основе проводится духовно-просветительская работа, организуются мероприятия по эффективной организации досуга молодежи, направленные на развитие у молодежи таких качеств, как верность и любовь к Родине и своему народу, уважение к национальным ценностям и традициям, благородство и милосердие.
Так, в Академии под девизом: «С тобой, Навруз, мир светом озарится!» организовано праздничное мероприятие, приуроченное к всенародному празднику Навруз, получившему также признание Организации Объединенных Наций как международный праздник, который своими уникальными качествами служит добру и прогрессу.
В приподнятом настроении руководство, сотрудники и студенты Академии приняли участие в сайиле, где студентами продемонстрирована художественная программа, богатая номерами студенческой самодеятельности.
Также в рамках праздничного мероприятия преподавателями и студентами был приготовлен сумаляк, проведен поэтический конкурс, организован показ национальных танцев и национальных костюмов.